Dotychczasowym rekordzistą w obszarze crowdundingu udziałowego był start-up Lovely, który w 2017 roku pozyskał 1,64 mln zł na platformie Crowdway. Kampania Doctor Brew sp. z o.o. wystartowała 19 listopada na platformie Crowdway.pl. Spółka zwróciła się do społeczności o wsparcie w kwocie 2 mln zł na poczet zakupu Browaru Lwówek w zamian za udziały i pakiety benefitów. Inwestorzy poparli to przedsięwzięcie wpłacając w ciągu niespełna miesiąca aż 2,47 mln zł i przekraczając na dzień 17 grudnia cel kampanii o prawie 25%.

„Bardzo dziękujemy wszystkim inwestorom i fanom naszej marki za dotychczasowe wpłaty i dołączenie do społeczności ‘doctorów’. Cel kampanii osiągnęliśmy już w 24 dni, czyli na 5 dni przed pierwotnie planowanym zakończeniem zbiórki. Dzięki wysokości zgromadzonych do tej pory środków jesteśmy bliżej włączenia Browaru Lwówek do naszej spółki niż oczekiwaliśmy” – powiedział Łukasz Lis, prezes zarządu Doctor Brew sp. z o.o.

Doctor Brew przedłuża kampanię

Spółka przedłużyła kampanię crowdfundingową o dodatkowych 5 dni – do 21 grudnia do godz. 15:00.

„Po pierwsze, zbiórka crowdfundingowa to dla nas istotny element budowania społeczności, dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom zgładzających się inwestorów. Po drugie, włączenie Browaru Lwówek do naszej firmy to bardzo duże przedsięwzięcie. Większa wartość zbiórki oznacza mniejsze zapotrzebowanie na finansowanie z innych źródeł, a tym samym mniejsze koszty i lepszy wynik finansowy spółki. Dlatego po przebiciu kwoty 2 mln mamy nadzieję pozyskać dodatkowe środki” – wyjaśnił Tomasz Suchowierski, członek zarządu ds. finansowych Doctor Brew sp. z o.o.

Równolegle do kampanii crowdfundingowej Doctor Brew prowadzi ofertę prywatną udziałów o wartości 5 mln zł, by łącznie pozyskać 7 mln zł. Środki te mają zasilić kapitał operacyjny na poczet zakupu Browaru Lwówek, w tym przystosowanie go do wytwarzania piw kraftowych, zwiększenie produkcji w zakładzie z 2 do 4 tys. hektolitrów miesięcznie, a także zapewnić wkład własny do kredytu bankowego.

W listopadzie Doctor Brew poinformował o wydzierżawieniu Browaru Lwówek należącego do Grupy Browary Regionalne Jakubiak. W ciągu 2 lat ma też wyłączne prawo do zakupu zakładu. W wyniku zawartej umowy spółka ma obecnie w portfolio 10 marek piw Doctor Brew oraz 6 marek Lwówek.

Kampania crowdfundingowa: akcja.doctorbrew.pl