Obsługa LG HomeBrew nie będzie bardzo skomplikowana. Należy umieścić w nim specjalną kapsułkę, nacisnąć i poczekać. Kapsułki zawierają m.in. słody, drożdże i chmiel.  Osoba posiadająca ekspres do piwa będzie mogła wybrać styl, w którym LG HomeBrew uwarzy trunki. Na początku będą do dyspozycji cztery rodzaje wkładów. Te pozwolą przygotować takie gatunki piwa jak American IPA, American Pale Ale, English Stout, belgijski Witbier i czeski Pilsner.

LG HomeBrew

Fot. mat. prasowe

Piwo to nie kawa, stąd urządzenie będzie potrzebować więcej czasu na uwarzenie jednej partii. W zależności od gatunku, ma to trwać około dwóch tygodni. Jednorazowo otrzymać można około 5 litrów napoju. Do ekspresu dołączona zostanie aplikacja na Androida i iOS, która pozwala kontrolować cały proces. LG przekonuje, że ekspres dobierze odpowiednią temperaturę oraz będzie się samoczynnie czyścił i odkażał.

Na razie LG nie zdradziło, ie trzeba będzie zapłacić za HomeBrew. Więcej na temat tego wyjątkowo ciekawego ekspresu do piwa dowiemy się w styczniu 2019 roku, gdy firma zaprezentuje je podczas targów CES 2019.