Do beczki po sherry wlana została w 1926 roku i przeleżakowała w niej aż 60 lat, do 1986. Potem została przelana do butelek, których było jedynie 40. To właśnie butelka tego trunku została najdroższą na świecie. W minionym miesiącu sprzedano ją na aukcji w Domu Aukcyjnym Christies za 1,53 miliona dolarów.

Najdroższa whisky na świecie

Macallan, który leżakował w beczce po sherry przez 60 lat jest zachwalany przez znawców, którzy co prawda nie poznali jego smaku, ale przekonani są, że smak whisky musi być tu mocno skoncentrowany i przemieszany z mnóstwem innych smaków i zapachów. Może to dawać niesamowite wrażenia smakowe.

fot. Christies

Wyjątkowa butelka whisky

Tymczasem 60 Macallan swoją wartość zawdzięcza również opakowaniu. Otóż butelki, wktóre został rozlany zostały ręcznie pomalowane przez Petera Blake’a i Valerio Adamiego. Pierwszy z nich jest m.in. autorem okładki legendarnego albumu The Beatles „’Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band‟. Jedna z butelek została też pomalowana przez Michaela Dillona. Malowidła na butelkach prezentują posiadłość Macallana: Easter Elchies House of The Macallan. Do tego każda butelka posiadała indywidualny numer. Podczas aukcji w Londynie sprzedano właśnie tę butelkę, którą ozdobił Michael Dillon.