Facet też skorzysta z podpowiedzi. Kumpel, brat albo tata lubi dobrze wyglądać? Dla niego możesz rozważyć jeden z poniższych pięciu pomysłów na prezent bożonarodzeniowy. 

1. Golimy się na gładko

Golenie to dla z nas codzienna, rytualna czynność. Najważniejsze, aby ogolić się szybko, dokładnie i bez podrażnień skóry. Od klasycznych maszynek z nożykami znacznie lepiej sprawdzają się maszynki elektryczne. Jednak, podobnie jak golenie się najtańszą maszynką z dyskontu nie ma sensu, tak samo zrezygnuj z najtańszej golarki.

Na rynku dominują dwa typy golarek: z foliami golącymi oraz z głowicami rotacyjnymi. W przypadku pierwszej powinny być co najmniej trzy elementy tnące. W przypadku drugiej nawet cztery.

Na co zwrócić uwagę? Dobry model wyróżnia się zaawansowaną głowicą. Ta, dzięki specjalnemu systemowi zawieszenia 3D, idealnie dopasowuje się do rysów i konturów twarzy. To bardzo ważne, ponieważ tańsze modele mogą mieć problem z wygoleniem linii żuchwy. Kolejny element, na który należy zwrócić uwagę to system tnący. Musi być wyraźnie podzielony na ten, który ścina krótsze włosy oraz drugi – przeznaczony do dłuższych. Dzięki temu golenie jest gładkie i przyjemne, ale też znacznie szybsze. Dobra maszynka powinna być także wodoodporna i umożliwiać golenie zarówno na sucho, jak i na mokro.

2. Wystylizowany zarost

Dla tych mężczyzn, dla których znakiem rozpoznawczy jest kilkudniowy, ale za to idealnie wystylizowany zarost świetnym prezentem będzie trymer do brody. W przeciwieństwie do maszynek przeznaczonych do stylizacji włosów, wyposażone są one w znacznie mniejszą i węższą końcówkę. Taka końcówka pozwala precyzyjnie modelować baki i przycinać zarost do pożądanej długości. Najlepsze modele umożliwiają regulację skoku ostrza o 0,5 mm, co pozwala na stworzenie bardzo kreatywnego zarostu.

Przy zakupie warto zwrócić uwagę na liczbę możliwych ustawień długości zarostu, liczbę dodanych do kompletu nakładek stylizacyjnych i wodoodporność. Wybierajcie także takie urządzenia, które w kilka sekund można wyczyścić pod kranem. Darujcie sobie zaś urządzenia zasilane z gniazdka. Są wyjątkowo niepraktyczne, a kabel przeszkadza w uformowaniu idealnego zarostu.

3. Bodygrooming

Część facetów nie lubi owłosienia na klatce piersiowej, a już tym bardziej w okolicach pleców. Dla nich przeznaczone są urządzenia z kategorii bodygrooming, czyli inaczej maszynki do golenia ciała. Ich konstrukcja różni się od zwykłych golarek, ponieważ głowice zaprojektowane są w taki sposób, aby ścinać znacznie dłuższe włosy. Przy wyborze kierujcie się wyposażeniem dodatkowym.

W szczególności dostępnością specjalnego uchwytu, w którym mocuje się maszynkę, aby w prosty i wygodny sposób ogolić plecy.

4. Białe zęby to podstawa

Zadbany facet ucieszy się także z elektrycznej szczoteczki do zębów. Jednak wybierajcie te modele, które mają wysoką skuteczność usuwania przebarwień i kamienia nazębnego. Co zatem wybrać? Zdecydowanie szczoteczki soniczne. Te dzięki wprawianiu w drgania wody i włosia docierają głębiej w przestrzenie międzyzębowe. Ich delikatna, wytworzona soniczne fala uderzeniowa  perfekcyjnie usuwa zanieczyszczenia i przebarwienia. Dobra szczoteczka ma wbudowane programy do codziennej higieny jamy ustnej pomagające wybielić zęby, czy też dbające o dobrą kondycję dziąseł. Najlepsze produkty mają w różne rodzaje końcówek. Takie końcówki pomagają, np. utrzymać w świetnej kondycji dziąsła z paradontozą. Świetnie sprawdzą się także u użytkowników protez ortodontycznych. 

5. Tanio, ale praktycznie

Panowie, szczególnie ci owłosieni nieco bardziej niż przeciętnie mogą ucieszyć się także małego, ale bardzo praktycznego gadżetu jakim jest trymer do nosa, uszu i brwi. Takie niewielkie urządzenie dzięki wymiennym końcówkom pozwala pozbyć się włosów, które rosną w nosie i uszach, ale także skorygować zbyt rozrośnięte brwi.

 

Autor jest felietonistą Sztos.pl, maniakiem technologii, butów i mobilnej fotografii. Stara się nigdy nie jeść na czczo. Jarka znajdziecie na Instagramie @dexterek