Podczas zatrzymania ok. 30-letnia Marokanka rzekomo powiedziała, że było to chwilowe „szaleństwo”.  Z mężczyzną związana była przez ostatnie siedem lat. Wedle informacji podanych przez The National zabiła go, po tym jak oznajmił jej, że planuje ożenić się z inną kobietą, również pochodzącą z Maroka. Wszyscy mieszkali i pracowali w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Choć policja nie ujawniła metody zabójstwa, to jednak podała do wiadomości publicznej fakt, że kobieta przygotowała ze zwłok tradycyjną potrawę mięsną i podała ją z ryżem pracującym w okolicy Pakistańczykom.

O zbrodni nikt by się nie dowiedział gdyby nie brat zabitego, który szukając go trafił do domu kobiety w mieście Al Ain, niedaleko granicy z Omanem. Tam odnalazł ludzki ząb w blenderze. Następnie zgłosił zaginięcie brata policji, a ta przeprowadziła analizę DNA zęba. Potwierdzono, że należał do ofiary.

Według śledczych kobieta miała powiedzieć bratu, że wyrzuciła mężczyznę z domu. Jednak dubajskie Gulf News dodaje, że po chwili się załamała i przyznała podczas przesłuchania do makabrycznego morderstwa. Ponoć powiedziała też, że poprosiła swojego przyjaciela o pomoc w wysprzątaniu mieszkania po swoim czynie. Kobieta trafiła do szpitala psychiatrycznego, gdzie zostanie sprawdzony jej stan zdrowia. Śledztwo jest w toku.

źródło: bbc.com