Moda na weganizm i wegetarianizm zatacza coraz większe kręgi. Również sieć McDonald’s postanowiła zareagować i wprowadza kolejną wegańską pozycję w swoim menu – McFalafel. Co prawda jak dotąd mowa jest o Szwecji, gdzie zapotrzebowanie na tego typu posiłki jest olbrzymie (według badań co dziesiąty Szwed nie je mięsa), ale stamtąd już niedaleka droga do Polski.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Har ni hört nyheten? Snart har vi #McFalafel på Donken. Vem är taggad? ?￰゚メテ #Bara5DagarKvar #McDonaldsSverige #Vegan #Vego

Post udostępniony przez McDonald’s Sverige (@mcdonaldssverige)

Szwedzka sieć restauracji na taki krok zdecydowała się po wielki sukcesie kanapki McVegan, którą wprowadziła testowo w ubiegłym roku.

Jak się okazało, wegański burger cieszył się ogromnym powodzeniem. Dlatego teraz postanowiła pójść o krok dalej i wprowadzić pierwszy w historii wegański Happy Meal z McFalafelem.

Małe falefele pojawią się w zestawie obok proponowanych również u nas: jabłka lub marchewki. Jeśli będziemy chcieli możemy dostać do tego również małą porcję frytek. Co ważne, w związku z wprowadzeniem wegańskiego zestawu sieć postawiła także na nowe sosy: dla wegetarian i wegan. Ci pierwsi będą mogli poprosić o sos jogurtowy. Z kolei drudzy otrzymają sos na bazie papryki.