Pod koniec maja 2017 roku w Chicago otworzono pierwszą na świecie Nutella Cafe pod patronatem firmy Ferrero. Z racji, że fanów tego smakołyku nie brakuje, to raczej nie powinno nikogo dziwić, że pomysł okazał się sukcesem i po czasie postanowiono otworzyć nową placówkę w największym mieście Stanów Zjednoczonych. Będzie to miało miejsce dokładnie przy ulicy 116 University Place. Menu mają być podobne, ale w Nowym Jorku pojawią się też dania, których nie ma w Chicago.

Według informacji podanych przez serwis BuzzFeed, nowojorska Nutella Cafe oferować będzie m.in. brioche z lodami o smaku Nutelli (8,95 dolarów), panzanellę polaną Nutellą (10,95 dolarów) oraz bagietkę z Nutellą i orzechami lasowymi (6,95 dolarów). Już same nazwy brzmią pysznie. Oprócz tego Nutella będzie podawana m.in. z płatkami owsianymi czy jogurtami. Na tym się jednak nie skończy, bo w skład menu będą wchodzić również inne dania pozbawione czekoladowego kremu. Wśród nich są np. wafelki z Liege. Różnorodność zawsze w cenie.

Brioche

Panzanella

Rick Fossali, wiceprezes ds. operacji Nutelli, przyznał, że pozytywna reakcja po otwarciu kawiarni w Chicago jeszcze mocniej skłoniła producenta do podkreślania unikatowości oraz wszechstronności ich produktu. To teraz prosilibyśmy Nutella Cafe w Polsce.