Jakiś czas temu w sieci pojawiły informacje, że seria „Gremliny” doczeka się reboota. Za projekt miała być odpowiedzialna wytwórnia Warner Bros. Jednak póki co ten pomysł został odłożony na półkę na rzecz animowanej serii, która powstanie z myślą o serwisie streamingowym WarnerMedia.

Jak donosi „Variety”, bohaterem serialu będzie znany z filmu Pan Wing. W obrazie Joe’a Dantego był starszym mężczyzną (w jego rolę wcielił się Keye Luke). W prequelu poznamy go, jak był młody i razem z uroczym mogwaiem Gizmo przeżywał niesłychane przygody.

Producentem wykonawczym i scenarzystą tego projektu będzie Tze Chun, znany ze swojej pracy przy serialu „Gotham”. Za całość odpowiedzialni będą Warner Bros. Television i Amblin Television. Póki co nie znamy daty premiery prequela, ale trzeba przyznać, że pomysł sam w sobie jest ciekawy i zdradza spory potencjał.

Kultowe filmy

Przypomnijmy, że film „Gremliny rozrabiają” trafił do kin w 1984 roku. Ten niezwykle udany horror komediowy opowiadał historię Billy’ego Peltzera, który dostaje od swojego ojca małe, włochate zwierzątko – mogwaja Gizmo. Opieka nad nim wymaga przestrzegania trzech bardzo ważnych zasad: nie wolno wystawiać go na światło, kontakt z wodą i nie należy karmić go po północy. Oczywiście te wszystkie reguły zostają złamane. Pod wpływem wody Gizmo zaczyna się rozmnażać, a jego potomstwo, nakarmione zbyt późno, zmienia się w gremliny i terroryzuje miasto, atakując ludzi i demolując wszystko.

Film Dantego okazał się dużym sukcesem – przy 11 mln budżecie zarobił 153 mln dolarów. Krytycy słusznie chwalili obraz za kapitalny czarny humor. W 1990 roku pojawił się sequel, który choć dość udany, wypadał jednak słabiej od poprzednika. W tej części Dante uczynił przemoc bardziej slapstickową i poszedł mocniej w parodię, co zabrało sporo z mrocznego uroku poprzednika. Film okazał się też porażką finansową i od tamtego czasu nikt nie wracał do tematu gremlinów.