49-latek przekonany jest, że czas na zmiany w postrzeganiu ikonicznej postaci.

– Ma już za sobą dwie misje w Afganistanie. To piękna blondynka, która może być Bondem. To jest genialny pomysł. Powinniśmy mieć transpłciowego Bonda, skoro w armii brytyjskiej jest tyle transgenderycznych osób – stwierdził w wywiadzie dla „The Sunday Times” Dominic West, znany z genialnego serialu „Prawo ulicy”, „The Affair” czy filmów jak „Tomb Raider” oraz znakomitego „The Square”.

Dominic West wie co mówi, bowiem spotkał się już wcześniej z Hannah Graf, podczas gdy pracował z jej transseksualnym mężem Jake’em podczas filmu „Collette”.

Odpowiadając na pomysł Westa, Graf przyznała, że „jest jej bardzo miło”. – Nie sądzę, że zostanę aktorką, ale nie ma powodu ku temu, aby nie było transpłciowego Bonda. Widzieliśmy zbyt wielu mężczyzn w roli bohaterów. Kobiety zawsze grają drugie skrzypce – przyznała.
Przypomnijmy, że w 2020 roku zobaczymy nowy film z Jamesem Bondem, gdzie po raz ostatni zagra go Daniel Craig. Na temat jego następcy spekuluje się od dawna. Padało m.in. nazwisko Idrisa Elby. Pojawiały się też głosy, że Bond powinien być kobietą. Jednak Barbara Broccoli wykluczyła tę opcję.

„Bond to mężczyzna. To męska postać. Został napisany jako mężczyzna i według mnie powinien nim zostać. I nie ma w tym nic złego. Nie musimy przerabiać wszystkich postaci męskich na kobiece. Po prostu twórzmy więcej kobiecych bohaterek i dopasowujmy do nich poszczególne historie” – wyznała Barbara Broccoli w wywiadzie dla „Guardiana”.