W styczniu 2020 roku do kin trafi „Bad Boys for Life”. Do tej pory mieliśmy dość ogólne doniesienia na temat fabuły, ale w końcu postanowiono je sprecyzować. Tak brzmi nowy opis filmu:

„Wydział policji Miami i jego elitarny zespół AMMO biorą na cel szefa kartelu Armando Armasa (Jacob Scipio). Armas to zimny zabójca z wrednym charakterem, bezgranicznie poświęcony swojemu kartelowi. Jego matka rozkazuje mu zabić Mike’a Lowrey’ego. Międzyczasie nową szefową AMMO zostaje Rite (Paola Núñez), twarda i zabawna psycholożka, która jest byłą dziewczyną Mike’a”.

Przypomnijmy, że reżyserem „Bad Boys 3” nie będzie po raz kolejny Michael Bay. Tym razem za kamerą stanął duet Adi El Arbi i Bilall Fallah, znany z serialu „Snowfall”. Za scenariusz odpowiedzialny jest Chris Bremmer. Zdjęcia ruszą w styczniu 2019 roku. Oprócz Willa Smitha i Martina Lawrence’a w obsadzie zobaczymy jeszcze m.in. Vanessę Hudgens, Charlesa Meltona i Alexandra Ludwiga.

Dwie pierwsze części „Bad Boysów” ukazały się odpowiednio w 1995 roku i 2003 roku. Dla wielu osób kultowa jest przede wszystkim pierwsza część, czyli ten rodzaj kina akcji, które w latach 90. robiło prawdziwą furorę – film był fabularnie przegięty, pełny humoru i wystylizowany jak teledysk z MTV. Robotę przede wszystkim robiła chemia między Smithem i Lawrencem, czyli to, co jest najważniejsze w filmach z konwencji buddy cop.