„Fast and Furious Presents: Hobbs & Shaw” zaprezentuje historię, która nie będzie powiązana z kolejnymi częściami głównej serii. W spin-offie Deckard Shaw i Luke Hobbs będą musieli połączyć siły, by stawić czoło terroryście i superżołnierzowi, który zagraża światu. Problem w tym, że Shaw i Hobbs niezbyt się lubią. Patrząc na zwiastun, od razu widać, że scenarzyści zamierzają na tym mocno grać.

Reżyserem filmu jest David Leitch, czyli współtwórca Johna Wicka, odpowiedzialny też za takie filmy jak „Atomic Blonde” i „Deadpool 2”. To właśnie jego ekipa kaskaderów z 87Eleven pracowała przy scenach walk w „Hobbs i Shaw”. Ostatnio ich pracę mogliśmy oglądać w filmie „Aquaman”.

Oprócz Dwayne’a Johnsona i Jasona Statham w obsadzie zobaczymy także Idrisa Elbę (gra złoczyńcę Brixtona), Vanessę Kirby, Helen Mirren oraz Eizę Gonzalez. Warto wspomnieć, że film będzie wyświetlany w polskich kinach pod tytułem „Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw”. Premiera w polskich kinach 2 sierpnia 2019 roku.

Spin-offy „Szybkich i wściekłych”

Warto wspomnieć, że „Hobbs i Shaw” może nie być jedynym spin-offem z głównej serii.  Ostatnio pojawiła się informacja, że kobieca wersja ma już swoje scenarzystki. Są nimi Nicole Perlman, Lindsey Beer i Geneva Robertson-Dworet.