Patrząc na kolejną już zajawkę, jesteśmy coraz pewniejsi, że nadchodząca produkcja Marvela może dostarczyć kawał dobrej rozrywki. Fabuła filmu osadzona jest w 1995 roku i ukazuje losy kobiety o imieniu Carol Danvers. Zostaje jedną z najpotężniejszych superbohaterek, podczas gdy Ziemia jest ogarnięta wielką wojną między dwiema kosmicznymi rasami. To właśnie na nią spadnie zadanie rozwiązania tego konfliktu.

W roli głównej gra Brie Larson, czyli zwyciężczyni Oscara za rolę pierwszoplanową w filmie „Pokój” z 2015 roku. Oprócz niej w nadchodzącej produkcji Marvela zobaczymy także takie nazwiska jak Samuela L. Jacksona, Bena Mendelsohna i Jude’a Lawa. To bez wątpienia kolejna duża zaleta produkcji Marvela. Reżyserami filmu są Anna Boden i Ryan Fleck.

Co ciekawe, oprócz zwiastuna pojawił się też jeszcze jeden materiał. Są to zakulisowe wypowiedzi m.in. Brie Larson. Do sieci trafiła jeszcze seria nowych plakatów „Kapitan Marvel”. Jeden z nich nasuwa dość zabawnie pewne skojarzenia z socrealizmem.

„Kapitan Marvel” trafi do kin 8 marca 2019 roku. Jest to przedostatnia produkcja z trzeciej fazy Marvel Cinematic Universe, którą zwieńczy rzecz jasna „Avengers: Endgame”.