Mads Mikkelsen to jeden z tych aktorów, który właściwie za każdym razem wprowadza jakość do filmu lub serialu. Znany z występów w „Casino Royale”, „Polowaniu”, „Valhalli: Mrocznym wojowniku” czy wciąż nienależycie docenianym serialu „Hannibal”, Duńczyk ostatnimi czasy flirtuje trochę z kinem blockbusterowym (np. „Doktor Strange”), ale na szczęście nie zapomina o produkcjach, które pozwalają mu w pełni pokazać możliwości aktorskie. Właśnie na taki film zapowiada się „Arktyka”.

O czym jest? W środku arktycznej tundry rozbija się samolot z jedynym pasażerem. Overgard wyciąga ze zrujnowanej maszyny wszystko co może mu się przydać i rusza przed siebie, ale mimo swoich najlepszych starań, jałowy krajobraz oferuje mu niewielką nadzieję na ratunek.

„Arktyka” to filmowy debiut Joego Penny, który napisał także scenariusz wraz z Ryanem Morrisonem. Wychodzi na to, że swój pierwszy test Penna zdał nad wyraz dobrze, bowiem po pokazie na festiwalu w Cannes kilku krytyków uznało „Arktykę” nawet za jeden z najlepszych filmów o przetrwaniu ostatnich lat. Oprócz Madsa w produkcji zobaczymy jeszcze Marię Thelmę Smaradottir.

Zdjęcia wyglądają imponująco, zaś Mikkelsen walczący z niedźwiedziem polarnym to bez wątpienia jedna z tych rzeczy, jakie chcemy zobaczyć na dużym ekranie.