To stara, dobrze znana zasada – jeżeli jakiś serial i film osiąga naprawdę duży sukces, to szybko powstają kolejne dzieła nawiązujące do ich świata i postaci. Często są to książki. W przypadku „Stranger Things” taki obrót sprawy nie powinien nikogo dziwić – to jeden z największych fenomenów popkulturowych ostatnich lat. Drugi sezon w ciągu pierwszych dni od premiery obejrzało na Netfliksie blisko 16 mln użytkowników ze Stanów Zjednoczonych.

Jeszcze w lutym tego roku swoją światową premierę będzie miała powieść „Stranger Things: Suspicious Minds”, której autorką jest Gwendy Bond. Ma to być klasyczny prequel skupi się na losach matki Jedenastki i jej udziale w tajemniczym eksperymencie MKUltra. To na wskutek tego bohaterka posiada niezwykłe moce. Bond to znana w USA specjalistka od książek dla dzieci i młodzieży. W przypadku „Stranger Things” będzie musiała wejść w trochę mroczniejsze i bardziej dorosłe klimaty.

Na polskie tłumaczenie nie trzeba będzie długo czekać. Wydawnictwo Poradnia K. poinformowało, że wyda powieść Bond już 24 kwietnia 2019 r. Przy okazji wydawnictwo zakupiło prawa do jeszcze dwóch innych powieści z uniwersum „Stranger Things”.

Kiedy 3. sezon „Stranger Things”?

Najważniejszą informacją dla fanów serialu jest to, że gorąco oczekiwany 3. sezon „Stranger Things” zawita na Netfliksie już latem tego roku – 4 lipca, czyli w amerykański Dzień Niepodległości. W przypadku dwóch poprzednich sezonów premiera miała miejsce jesienią. Wciąż nie wiemy nic na temat fabuły kolejnej odsłony „Stranger Things”. Odcinków ma być osiem. W sieci pojawił się ostatnio teaser i plakat, co tylko rozbudziło nasz apetyt.