Wynik sprzedaży solówki Sokoła udowadnia, jak dużą popularnością cieszy się warszawski artysta w naszym kraju. Tym bardziej, że tyle egzemplarzy sprzedało się bez jakiegokolwiek wsparcia ze strony singla. To tylko oznacza, że ten wynik będzie zapewne podwojony, o ile nie potrojony. Już 5 tysięcy egzemplarzy brakuje muzyki do zgarnięcia złotej płyty. Premiera solówki Sokoła odbędzie się 15 lutego.

Sprzedaż to jedno, ale w końcu poznaliśmy tytuł płyty Sokoła. Ten nie jest jakoś szczególnie wyszukany – brzmi po prostu „Wojtek Sokół”.

– „Wojtek Sokół” – bo taki, przewrotny w swojej prostocie, tytuł nosić będzie debiutancki solowy album Sokoła, to podróż po obszarach rapowych i muzycznych zamiłowań artysty. Tak samo jak jazdy bez trzymanki i ostrych zakrętów należy spodziewać się prostych dróg. Nigdy jednak, jak w całej dotychczasowej działalności Sokoła, dróg na skróty – możemy przeczytać w komunikacie prasowym.

Na płycie znajdzie się 13 utworów. Czternastym, bonusowym kawałkiem będzie „Chcemy być wyżej”. W wersji limitowanej, którą można zamówić tylko do 12 lutego (albo do wyczerpania zapasów), będzie zawierała single „Rób to, w co wierzysz” oraz „Świadomy sen”.

Na featach mamy niezły przekrój. Jest Taco Hemingway, PRO8L3M, Igo, Lena Osińska, Marcin Pyszora, HEWRA, Mateusz Krautwurst, Dawid Podsiadło i, co najciekawsze, Andrzej Zaucha. To znany i ceniony polski artysta, który zmarł w 1991 roku. Wielu słuchaczy kojarzy go przede wszystkim z takich hitów jak „Byłaś serca biciem” czy „C’est la vie – Paryż z pocztówki”. Jest więcej niż pewnym, że Sokół wykorzystał jakiś mocno charakterystyczny fragment z jego twórczości.

Sama okładka jest prosta i przypomina trochę tę z albumu „Starboy” The Weeknd. Nam już tylko pozostaje czekać na odsłuch i mieć nadzieję, że Sokół dostarczył. Poniżej tracklista:

1. Hybryda
Produkcja: WOWO
Cuty: Steez83
2. Lepiej jak jest lepiej feat. Mateusz Krautwurst
Produkcja: Magiera
3. Pluszowy
Produkcja: Lutosław Granat
4. Pomyłka feat. Andrzej Zaucha
Produkcja: Pejzaż
Cuty: DJ Kebs
5. Sprytny Eskimos feat. Igo
Produkcja: Magiera
6. I Tak I Nie feat. Hewra
Produkcja: ₪
7. Za Ręce
Produkcja: Duit
8. Nie Da Na Da feat. Marcin Pyszora
Produkcja: Broke Boys
9. Napad Na Bankiet feat. PRO8L3M, Taco Hemingway
Produkcja: Steez83
10. Z Tobą
Produkcja: DJ B
11. Skażony
Produkcja: Emowski
12. MC Hasselblad
Produkcja: Dryskull
13. Koniec Gatunku feat. Lena Osińska
Produkcja: WOWO

Bonus track w wersji standardowej:
14. Chcemy Być Wyżej
Produkcja: Zeppy Zep
Cuty: Steez83

Bonus tracki w wersji limitowanej:
14. Rób To W Co Wierzysz
Produkcja: Duit
15. Świadomy Sen feat. Dawid Podsiadło
Produkcja: Dryskull
16. Chcemy Być Wyżej
Produkcja: Zeppy Zep
Cuty: Steez83