Film jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Ukaże losy Borysa „Kosy” Kosicińskiego (Lubos), zawodnika MMA będącego u szczytu formy. Niestety w walce ze swoim największym rywalem Deni Takaevem (Mamed Chalidow) popełnia błąd, który przekreśla jego karierę. Kosa traci wszystko.

„Underdog to opowieść o słabościach i sile człowieka, zwątpieniu, które pokonuje rodząca się miłość, o walce z przeciwnościami losu i podniesieniu po upadku, poświęceniu, rodzinie i przyjaźni” – można przeczytać na stronie dystrybutora Next Film o produkcji agencji Ekipa.

Pomijając Lubosa i Chalidowa, w filmie zobaczymy również m.in. Janusza Chabiora, Tomasza Włosoka, Aleksandrę Popławską, Jarosława Boberka oraz Emmę Giegżno. Scenarzystą jest Mariusz Kuczewski, zaś reżyserem Maciej Kawulski, czyli jeden z założycieli i właścicieli Federacji KSW. Współproducentem filmu jest Telewizja Polsat, zaś Federacja KSW partnerem i konsultantem produkcji.

Pierwszy zwiastun prezentuje się dość dynamicznie, ale najważniejszym plusem nadchodzącej produkcji jest udział Eryka Lubosa, którego nigdy dość na dużym czy małym ekranie. Aktor najbardziej znany jest ze swoich udanych ról w filmach Wojciecha Smarzowskiego („Drogówka”, „Wołyń”), ale ostatnio mogliśmy go m.in. podziwiać w głośnym serialu HBO „Ślepnąc od świateł”. Mało kto ze współczesnych polskich aktorów potrafi być jednocześnie odpychający, przerażający i intrygujący jak on. Stąd wydaje się idealnie skrojony na rolę zawodnika MMA. A i sam udział Mameda Chalidowa wydaje się ciekawym posunięciem.

Jak to wszystko będzie wyglądało na ekranie dowiemy się 11 stycznia 2019 roku.