Instalacja, którą twórcy nazwali „Outpost”, ma być fragmentem wirtualnego świata osadzonym w naszej rzeczywistości, wychodzącym poza granice, który możemy namacalnie odczuć. A jego główną zaletą ma być namacalność i pełne zanurzenie się w jego rzeczywistość. Co więcej, świat stworzony na potrzeby projektu ma być wprowadzeniem do nowego albumu duetu PRO8L3M zatytułowanego „Widmo”, którego premierę zaplanowano na 1 marca.

„Multisensoryczna i w pełni oparta na interakcji odbiorca-medium instalacja, oparta będzie w 100% na doświadczeniu wynikającym z obcowania z różnymi formami technologii” – czytamy w oficjalnej informacji dotyczącej całej akcji.

Całość instalacji powstanie w postindustrialnej, niewykorzystywanej do tej pory przy projektach artystycznych przestrzeni na warszawskiej Pradze. Jak dokładnie będzie ona wyglądała? To pozostaje jeszcze tajemnicą. Twórcy jednak podpowiadają nam kierunek zadając szereg pytań o nowoczesne technologie i ich wpływ na rzeczywistość czy przyszłe losy ludzkości.

Do zmysłów odbiorców przemawiać będą całkowicie nowe, wizualne i cyfrowe formy prezentacji muzyki. Zaś finał całego doświadczenia w postaci wyjątkowego, przedpremierowego odsłuchu albumu „Widmo”, ma być połączenie wszystkich doświadczeń wizualnych, dając możliwość osobistego obcowania z muzyką i dialogu z zaskakująco zaaranżowaną przestrzenią.

OUTPOST – IN5TALAC7A – terminy wydarzenia:

22.02 – Piątek, godz.: 18:00, 20:00, 22:00
23.02 – Sobota, godz.: 18:00, 20:00, 22:00
24.02 – Niedziela, godz.: 18:00, 20:00, 22:00
25.02 – Poniedziałek, godz.: 19:00, 21:00
26.02 – Wtorek, godz.: 19:00, 21:00

Bilety dostępne są w sprzedaży poprzez platformę Going w cenie: 60 zł – 80 zł

Za stworzenie OUTPOST – IN5TALAC7A odpowiadają, wspólnie z duetem PRO8L3M, MELT – wielokrotnie nagradzane studio kreatywne, tworzące immersyjne doświadczenia na granicy świata prawdziwego z wirtualnym i pomysłodawcy instalacji oraz OUTRAGE – agencja zajmująca się kreacją, produkcją i komunikacją niestandardowych projektów z obszaru rozrywki i kultury.

Ważne informacje: Wstęp na OUTPOST – IN5TALAC7A możliwy jest dla osób pełnoletnich, które zakupią bilet w oficjalnej dystrybucji lub posiadają specjalne zaproszenie. Obecność na wydarzeniu wiąże się z ciągłym przebywaniem w strefie znacznego natężenia dźwięków, które mogą spowodować uszkodzenie słuchu, jak również w strefie działania świateł stroboskopowych i efektów laserowych, które mogą spowodować dolegliwości wzrokowe. Na szczególne niebezpieczeństwo narażone są kobiety w ciąży oraz osoby chore na epilepsję.