Kentucky Fried Chicken przygotowało trzy dość zabawne spoty, w których RoboCop promuje ich markę. W najdłuższym wideo dowiadujemy się, jak cenny jest przepis na smażonego kurczaka. Do tej pory był trzymany w sejfie w głównej siedzibie firmy, ale uznano, że trzeba zwiększyć bezpieczeństwo w tej kwestii, więc postanowiono skorzystać z umiejętności Colonela RoboCopa. A to jest niezwykle sumienny pracownik. Zobaczcie wideo:

Słynna marka nie poprzestała na tym, bowiem wypuściła jeszcze dwa spoty, gdzie Colonel RoboCop odgrywa główną rolę. W jednym z nich widzimy, że ikoniczny bohater już nie zajmuje się zwalczaniem przestępstw na ulicach, bo teraz jego pracą jest karmienie głodnych ludzi. Po rozpoznaniu takiej osoby rzuca w jego stronę kawałkiem kurczaka. Widać, że ktoś w KFC musi być fanem tej ikonicznej postaci. Zobaczcie sami:

W kolejnym klipie widzimy, jak Colonel Robocop wchodzi do domu z kubełkiem, ale rodzina jest bardziej zainteresowana oglądaniem w telewizji… oryginalnego „Robocopa” Paula Verhoevena z 1987 roku. Colonel jednak zmusza ich do działania poprzez odmierzanie czasu. Oto klip:

Trzeba pochwalić KFC za pomysł, bo nie dość, że jest humorystyczny, to nawiązuje do jednego z najfajniejszych bohaterów kina akcji ostatnich czterech dekad. Co ciekawe, reklamy zwróciły uwagę Neilla Blomkampa, czyli reżysera nowego filmu z RoboCopem. Jego wersja nie będzie jednak tak grzeczna, jak widzimy to w spotach KFC. Przypomnijmy, że „Robocop Returns” będzie bezpośrednią kontynuacją oryginalnego filmu. To oznacza, że skreśli wszystko, co wydarzyło się później.