Jeszcze nie znamy tytułu pierwszego solowego albumu Sokoła, ale wiemy na pewno, że ukaże się 15 lutego. Na początek nowego roku artysta postanowił podzielić się pierwszymi większymi konkretami. Raper wrzucił w mediach społecznościowych część tracklisty. Dzięki temu poznaliśmy tytuły i producentów trzech utworów, ale muzyk podkreśla, że wybrał je przypadkowo, więc nie można traktować ich jako trzech pierwszych numerów na płycie. Resztę utworów ma udostępniać partiami.

Utwory to „Hybryda” (prod. WOWO, cuty Steez83), „Pomyłka” (ft. Andrzej Zaucha, prod. Pejzaż, cuty DJ Kebs) oraz „Pluszowy” (prod. Lutosław Granat). To co najciekawsze jest w tym wszystkim, to postać Andrzeja Zauchy. To znany i ceniony polski artysta, który zmarł w 1991 roku. Wielu słuchaczy kojarzy go przede wszystkim z takich hitów jak „Byłaś serca biciem” czy „C’est la vie – Paryż z pocztówki”. Jest więcej niż pewnym, że Sokół wykorzystał jakiś mocno charakterystyczny fragment z jego twórczości. To bez wątpienia będzie mocny akcent na płycie.

Preorder pierwszego albumu Sokoła

Przypomnijmy, że na stronie prosto.pl od niemal miesiąca trwa preorder albumu Sokoła w limitowanej edycji w cenie 55 zł. Teraz pozostaje nam czekać na resztę tracklisty i pierwszy singel od współtwórcy kultowej grupy WWO. Tak jak słusznie napisał jakiś czas temu portal newonce, debiut Sokoła to taki rodzimy odpowiednik „Duke Nukema 3D”, „Chinese Democracy” Guns N’ Roses i trzeciej płyty My Bloody Valentine, czyli pozycji, na które fani czekali niewyobrażalnie długi czas. Mamy jedynie nadzieję, że poziom solówki Sokoła zbliży się do tego ostatniego tytułu.