To było niemal pewne, że powstanie druga część głośnej „Sali samobójców” – nagrodzonego Srebrnymi Lwami, wielkiego przeboju z 2011 roku. Nowa odsłona dzieła reżysera Jana Komasy („Miasto 44”) zapowiadana jest jako cyber-thriller – współczesna wersja „Romea i Julii”, będąca uniwersalną opowieścią o miłości, która przeradza się w hejt.

Fabuła filmu przedstawia się następująco: Tomek (Maciej Musiałowski), student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) – rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców. Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomek planuje zemstę na Krasuckich.

Szansa na to pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. Pod pozorem obowiązków zawodowych Tomek zaczyna inwigilować Krasuckich, aktywnie włączonych w kampanię polityczną kandydata na prezydenta stolicy – Pawła Rudnickiego (Maciej Stuhr). Wkrótce plan internetowego hejtera zaczyna nabierać coraz realniejszych kształtów, a droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat popularnej gry komputerowej.

Obsada „Sali samobójców. Hejtera”

Główną rolę w produkcji gra znany z serialu „Druga szansa” i programu „Ameryka Express” Maciej Musiałowski. Obok niego na ekranie zobaczymy m.in.: Vanessę Aleksander („Wojenne dziewczyny”), Danutę Stenkę („Planeta singli”), Agatę Kuleszę („Ida”, „Zimna wojna”), Macieja Stuhra („Pokłosie”, „Belfer”), Jacka Komana („Prokurator”) i Adama Gradowskiego („Belfer”). Producentami filmu są ojcowie sukcesu pierwszej „Sali samobójców” oraz „Jesteś Bogiem”.

Biorąc pod uwagę fakt, że pierwsza część miała zarówno swoich zwolenników, jak i hejterów, to można spodziewać się podobnej reakcji w przypadku nowej odsłony „Sali samobójców”, która ma trafić na ekrany polskich kin zimą 2019 roku.