Sylvester Stallone zdążył już pojawić się w filmie superbohaterskim. Mowa rzecz jasna o jego małej roli Stakara Ogorda w „Strażnikach Galaktyki vol.2”. Wcześniej był „Sędzia Dredd” (1995), również oparty na postaci komiksowej, ale to jednak produkcja innego rodzaju. Jak donosi portal Deadline, teraz Stallone wystąpi w produkcji „Samaritan”, opartej na scenariuszu Bragiego F. Schuty („Escape Room”). Aktor wyprodukuje ją również pod szyldem swojego studia Balboa Productions wraz z MGM.

Fabuła filmu ma skupiać się na chłopcu, który odkrywa, że zaginiony przed 20 laty superbohater wciąż może żyć. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Stallone wcieli się właśnie w zaginionego. Deadline pisze, że film ma być „,mrocznym i świeżym podejściem do gatunku filmu o superbohaterach”.

Warto wspomnieć, że Samaritan to także bohater z komiksu Kurta Busieka pod tytułem „Astro City”. Jednak już potwierdzono, że film i komiks nie łączy nic poza tytułem. Na razie nie znamy dalszych szczegółów, ale jedno jest pewne – film ze Stallonem bierzemy w ciemno.

Rambo V – kiedy premiera?

Przypomnijmy, że ostatni raz, gdy mogliśmy oglądać Stallone’a na dużym ekranie, miał miejsce przy okazji „Creed II”. Przed nami jest jeszcze inna kultowa seria. W 2019 roku do kin trafi 5. odsłona „Rambo”, która posiada podtytuł „Last Blood”. Zobaczymy w niej bohatera cierpiącego na zespół stresu pourazowego.