„Przestępcy często są ulubieńcami mediów, ale to stróże prawa tworzą historię” – czytamy w opisie filmu. „The Highwaymen”  w reżyserii Johna Lee Hancocka („Ratując pana Banksa”) to oparta na faktach opowieść o legendarnych detektywach, którzy dopadli Bonnie i Clydea. Gdy okazuje się, że funkcjonariusze FBI dysponujący najnowszą technologią kryminalistyczną nie są w stanie schwytać tej sławnej pary złodziei i morderców, do akcji wkracza dwóch byłych strażników Teksasu (Kevin Costner i Woody Harrelson), którzy może są dość staroświeccy w swoich metodach, ale nigdy nie zawodzą.

Oprócz Costnera i Harrelsona w filmie zobaczymy także Kathy Bates, Johna Carrolla Lyncha oraz Kim Dickens. Scenarzystą filmu jest John Fusco, który na koncie ma m.in. skrypt do filmu „Babe”, biografii słynnego bejsbolisty Geroge’a Hemana „Babe” Rutha.

Kim byli Bonnie i Clyde?

Przypomnijmy, że Bonnie Parker i Clyde Barrow byli parą amerykańskich przestępców z lat 30. ubiegłego wieku. Początkowo popełniali drobne wykroczenia, takie jak kradzież (najczęściej portfeli), rozboje czy włamania. Z czasem zaczęli się dopuszczać morderstw. Kiedy Clyde został skazany na dwa lata więzienia, Bonnie przeszmuglowała pistolet do jego celi pomagając mu w ucieczce. Clyde został wkrótce ponownie zatrzymany i przewieziony do surowszego więzienia State Prison at Eastham. Kiedy wyszedł na wolność, zaczęli wspólnie organizować gang. Zginęli 23 maja 1934 roku w policyjnej zasadzce, podczas której zostali zastrzeleni.

Kiedy premiera „The Highwaymen”?

Hollywood już nieraz zabierało się za historię tych przestępców. Najgłośniejszym filmem był „Bonnie i Clyde” z 1967 roku w reżyserii Arthura Penna, gdzie główne roli zagrali Warren Beatty i Faye Dunaway. Jednak pomysł, aby nakręcić film z perspektywy ścigających trzeba uznać za dobry. Tym bardziej, gdy do filmu wrzuca się Kevina Costnera i Woody’ego Harrelsona, dwóch charakterystycznych aktorów. Pierwszy zwiastun zapowiada, że możemy dostać solidne kino.

Premiera „The Highwaymen” odbędzie się na platformie Netflix 29 marca 2019 roku.