Serial ma być opowiedziany z perspektywy zwykłych ludzi, zarówno po stronie aliantów jak i państw osi. Siedem odcinków „World on Fire”  obejmie długi okres – rozpocznie się od napadu nazistów na Polskę, a skończy Bitwą o Anglię. Oprócz polskich aktorów i Hunt w obsadzie znajdziemy również Lesley Manville (świetna rola w „Nici widmo”), Briana J. Smitha, Julię Brown i Jonaha Hauer-Kinga.

Plan zdjęciowy startuje już w tym tygodniu. Serial będzie kręcony w Pradze, Manchesterze, Paryżu i Berlinie. Jak wyjaśniał scenarzysta Peter Bowker, wątki będą kręcić się wokół m.in. młodego tłumacza w Warszawie uwikłanego w negocjacjach z nazistami i próbującego wydostać swoją polską kochankę; robotnika z fabryki, który wykorzysta wszystkie możliwości, jakie wojna może zaoferować, by prowadzić inny rodzaj życia; czy korespondentki wojennej z USA, która nie może znaleźć spokoju.

Nas przede wszystkim może cieszyć, że do dużej produkcji BBC zaangażowano Polaków. Tym bardziej, gdy weźmiemy pod uwagę, że jakościowo angielskie seriale stoją na naprawdę wysokim poziomie. Obecność Tomasza Kota akurat nie jest dużym zaskoczeniem. Pochwały, jakie zebrał za rolę w „Zimnej wojnie” otworzyły mu drogę do międzynarodowej kariery. 23-letnia Zofia Wichłacz, absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, grywa w filmach od zaledwie pięciu lat, ale ma już na koncie udział w kilku głośnych tytułach. Wśród nich znajdziemy „Miasto 44” Jana Komasy i „Pokot” Agnieszki Holland. Póki co nie wiadomo, kiedy serial pojawi się w brytyjskiej telewizji.