Kim jest tytułowa La Llorona?  To przerażająca zjawa uwięziona między Niebem i Piekłem, skazana na okrutny los, który przypieczętowała własnymi czynami.  Samo wymienienie jej imienia wzbudzało postrach na całym świecie od pokoleń. Za życia utopiła własne dzieci w szale zazdrości, po czym rzuciła się za nimi w rzeczne odmęty, płacząc z bólu.

Teraz jej łzy są wieczne.  Niosą ze sobą śmierć. Ci, którzy usłyszą jej wołanie w mroku nocy, są zgubieni. La Llorona czai się w ciemności i poluje na dzieci, rozpaczliwie usiłując zastąpić nimi własne.  Z każdym kolejnym stuleciem jej żądza stawała się coraz bardziej nienasycona… a jej metody — coraz okrutniejsze.

W latach 70. XX wieku w Los Angeles La Llorona grasuje w mroku nocy, prześladując dzieci. Pracownica opieki społecznej, która zignorowała ostrzeżenie matki z problemami podejrzanej o narażenie dziecka na niebezpieczeństwo, wkrótce trafia wraz ze swoimi małymi dziećmi do przerażającego nadprzyrodzonego świata.

Ich jedyną szansą na przetrwanie śmiercionośnego gniewu La Llorony może być pozbawiony złudzeń ksiądz, odprawiający mistyczne obrzędy, aby utrzymać zło w ryzach na skraju światów, gdzie ścierają się ze sobą strach i wiara. Zjawa nie cofnie się przed niczym, bo jej cierpienie nie ma końca.  Jej dusza nigdy nie zazna spokoju. Nie ma ucieczki od klątwy La Llorony.

Nowa „Obecność”?

Reżyserem filmu jest Michael Chaves, który stanął również za kamerą trzeciej części „The Conjuring”, która ma pojawić się w kinach w 2020 roku. Scenarzystami „Topieliska” są Mikki Daughtry i Tobias Iaconis. W obsadzie pojawiają się m.in. Linda Cardellini, Patricia Velasquez, Raymond Cruz, John Marshall Jones, Tony Amendola, Sean Patrick Thomas i Madeleine McGraw.

Patrząc na zwiastun można stwierdzić, że czuć w nim ducha Jamesa Wana, który jest producentem filmu. „Topielisko. Klątwa La Llorony” w jakimś stopniu przypomina filmy z uniwersum „Obecności”, a to oznacza, że widzowie otrzymają na seansie niemałą dawką jump scare’ów i zwrotów akcji. Czy będzie strasznie? Przekonamy się o tym w dniu premiery produkcji, która ma miejsce 10 maja 2019 roku.

sztos.pl instagram @sztos.pl