Janusz Chabior to aktor tak charakterystyczny, że warto wybrać się do kina już dla niego samego. Zdecydowanie potwierdza to pierwsza minuta z właśnie udostępnionego fragmentu z „Underdoga”. Jednak w przypadku tego filmu drugim wielkim atutem jest obecność Eryka Lubosa, który gra główną rolę. Ten znakomity aktor, znany m.in. z występów u Wojtka Smarzowskiego, na pewno zrobi swoje.

Film jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Ukaże losy Borysa „Kosy” Kosicińskiego, zawodnika MMA będącego u szczytu formy. Niestety w walce ze swoim największym rywalem Deni Takaevem (Mamed Chalidow) popełni błąd, który przekreśla jego karierę. Kosa straci wszystko. To wydarzenie rozpocznie serię upadków i wzlotów, a przede wszystkim zmusi go do tytanicznego wysiłku w walce o szacunek i miłość.

Pomijając wcześniej wymienionych aktorów i Chalidowa, w filmie zobaczymy również m.in. Tomasza Włosoka, Aleksandrę Popławską, Jarosława Boberka oraz Emmę Giegżno. Scenarzystą filmu jest Mariusz Kuczewski, zaś reżyserem Maciej Kawulski, czyli jeden z założycieli i właścicieli Federacji KSW. Współproducentem filmu jest Telewizja Polsat, zaś Federacja KSW partnerem i konsultantem produkcji.

Premiera filmu już niebawem, bo 11 stycznia.