Nazwa audycji wielkiego rockmana to Iggy Confidential. Słuchacze mogli w niej usłyszeć utwory „Rise” Zamilskiej, „Hoży i świeży” Hańby oraz „To Me” autorstwa Trupa Trupa. To oczywiście nie uszło uwadze naszych artystów, którzy nie kryli swojej radości w mediach społecznościowych. Poniżej możecie sprawdzić wszystkie utwory, a samej audycji posłuchać pod tym linkiem.

Ciekawie zrobiło się też po artykule napisanym przez portal Onet. Ten rzecz jasna trafił na konto społecznościowe serwisu. A później na fanpage samego Iggy’ego Popa na Facebooku, który obserwuje 1,5 mln użytkowników. Warto wspomnieć, że Iggy nie po raz pierwszy zachwyca się polskimi artystami. Już dwa lata temu ciepło wypowiadał się m.in. o utworach Adama „Nergala” Darskiego i Johna Portera. W przypadku Zamilskiej był to drugi razy, gdy muzyk puścił jej utwór w audycji dla BBC Radio 6. Mieć takiego fana to same złoto.

Szalony i genialny

Iggy’ego Popa, a właściwie Jamesa Newella Osterberga Jr., nie trzeba zbytnio przedstawiać. To jedna z największych legend muzyki rockowej. Powszechnie nazywany ojcem chrzestnym punka za sprawą swoich trzech genialnych płyt z grupą The Stooges z końca lat 60. i pierwszej połowy lat 70. (zespół nagrał jeszcze dwie płyty w XXI wieku). A w przypadku „Fun House” i „Raw Power” mamy do czynienia z absolutną czołówką muzyki rockowej. I na pewno jednymi z najbardziej dzikich płyt w historii.

Pop przyjaźnił się z Davidem Bowie. To Bowie sprawił, że Amerykanin w drugiej połowie lat 70. wrócił do świata żywych za sprawą dwóch znakomitych płyt, które mu wyprodukował („The Idiot” i „Lust for Life”). Muzyk znany jest również ze swojego szalonego trybu życia – obnażania się w miejscach publicznych, samookaleczeń podczas koncertów, ćpania i picia. Nie zmienia to faktu, że jest jednym z najbardziej wpływowych artystów w historii.