Słynny reżyser ma za sobą naprawdę ciężki poprzedni rok (przeszedł zawał serca), ale wszystko wskazuje na to, że za jakiś czas ucieszy swoich fanów nowym filmem, gdzie ponownie wcieli się w postać Cichego Boba, a przezabawny Jason Mewes zagra Jaya. „Jay and Silent Bob Reboot” to długo oczekiwana kontynuacja do stonerowej komedii z 2001 roku („Jay i Cichy Bob kontratakują”).

Z tego co wiemy na razie, nowy film opowie o tym, jak Jay i Cichy Bob wracają do Hollywood, by powstrzymać realizację rebootu znienawidzonego przez nich filmu „Bluntman & Chronic Movie”. Produkcja ma być satyrą na przemysł filmowy i jego manię kręcenia remake’ów i rebootów. Można się spodziewać, że Smith zaprezentuje widzom niemałą liczbę trafnych żartów w tym temacie.

Oprócz Smitha i Mewesa w filmie wystąpią również Harley Quinn Smith, Keith Coogan, Ralph Garman i Brian O’Halloran. Mewes wspomniał z jednym z wywiadów, że czytał już scenariusz produkcji, zapewniając, że jest znakomity.

Przypomnijmy, że Jay i Cichy Bob pojawili się po raz pierwszy na dużym ekranie w debiutanckim filmie Smitha, „Sprzedawcach” z 1994 roku. Z racji, że większość filmów Kevina Smitha wchodzi w skład uniwersum View Askewniverse, to na przestrzeni lat mieliśmy okazję śmiać się z popisów bohaterów wielokrotnie – czy będą to akcje ze „Szczurów z supermarketu” czy absolutnie przezabawnego „Clerks: Sprzedawcy 2”. Ostatni raz mogliśmy ich zobaczyć w animacji „Jay and Silent Bob’s Super Groovy Cartoon Movie” z 2013 roku, do której Smith napisał scenariusz.

„Jay and Silent Bob Reboot” nie doczekał się jeszcze daty premiery.