Oto 5 propozycji od redakcji Sztos.pl.

Propozycja 1: „Must have” każdego faceta

Jednym z dobrych pomysłów może być dla was zrezygnowanie z elektronicznych prezentów na rzecz czegoś znacznie bardziej analogowego i oryginalnego, a do tego z limitowanej serii. Taki prezent powinien świetnie trafić w gusta osób z niebanalnym gustem. Mamy tu na myśli szwajcarskie noże oficerskie, popularnie zwane scyzorykami. Victorinox ma do zaoferowania grubo ponad sto modeli, z czego część to właśnie limitowane serie. Choć na pierwszy rzut oka scyzoryk wydaje się mało seksowny,  uwierzcie, że faceci kochają takie zabawki.

Victorinox to nie jest zwykły „nożyk”, ale wielofunkcyjne urządzenie, w którym zamknięto np. śrubokręt, piłkę, korkociąg, otwieracz, pęsetę, rozwiertak, nożyczki, otwieracz do puszek itd. Wciąż mówimy tutaj o jednym, praktycznym urządzeniu.

Ceny są różne od nieco ponad 50 zł za najprostsze modele, po nawet 2 tys. zł za modele wyposażone we wszystko, co posiadają warsztaty samochodowe. Limitowane edycje zaczynają się natomiast już od około 160 zł.

Sportsman White Christmas Special Edition 2018

Limitowana edycja scyzoryka Victorinox White Christmas Special Edition 2018 powstała w zaledwie 15 tys. egzemplarzy. Kolekcjonerski model z obudową z inkrustowanym motywem choinki i z 13 funkcjami wyprodukowano oczywiście w Szwajcarii. (Fot. Materiały prasowe)

Propozycja 2: Dla faceta z klasą

Eleganta zaskoczyć najtrudniej. Przede wszystkim pewnie z powodu skali wyzwania finansowego. Jeśli jego sweterek kosztuje więcej, niż nasze ubranie od stóp do głów, nawet kupno eleganckiej poszetki może być problematyczne. Takiemu mężczyźnie można jednak sprezentować coś zupełnie innego.

Warto pomyśleć na przykład o bonie na relaksujący masaż czy całej sesji w spa. Uwierzcie, że wielu osobom – zwłaszcza zapracowanym – choćby godzina relaksu w błogiej atmosferze sprawi wiele przyjemności.

Jeśli masz nieco większy budżet, dobrym pomysłem może być również kurs barmański. Znajomość alkoholi i sposobów przyrządzania drinków to cenna wiedza, którą można później wykorzystać nie tylko w życiu prywatnym, ale również zawodowym.

Aroma Massage

Jak spędzać czas w spa, to najlepiej we dwoje. (Fot. Tara Angkor Hotel)

Propozycja 3: Nie tylko dla odważnych

Wydawać by się mogło, że skarpety i krawat to najbardziej nudny i oklepany prezent, jaki można sobie wyobrazić. O ile z krawatem się zgodzę, tak ze skarpetkami już niekoniecznie. Ostatnio wraca moda na kolorowe zabawne skarpetki i stały się one jak najbardziej dopuszczalne nawet podczas spotkań biznesowych. Liczba wzorów jest niemal nieskończona od geometrycznych kształtów, przez zabawne teksty, po całą feerię kolorowych owoców. Wbrew pozorom, dobre markowe skarpetki wcale nie są tanie, a za świąteczny zestaw odjechanych skarpetek (4–6 par) zapłacicie nieco ponad 120 zł.

Kabak skarpety

Szarobure i czarne skarpety to dziś po prostu obciach. Nowoczesny facet nie boi się kolorów. (Fot. Kabak.com.pl)

Propozycja 4: Najbezpieczniejszy wybór

Jeśli totalnie nie masz pomysłu, pozostaje ucieczka w bony podarunkowe. Ale wystrzegaj się raczej konkretnych sklepów, bo ryzyko porażki dramatycznie wzrasta. Zamiast tego wybierz kartę podarunkową, która działa na terenie całej galerii handlowej.

Niezależnie od tego, czy obdarowany facet będzie polował na elektroniczny gadżet, wymarzoną marynarkę, czy najnowszy model butów lub limitowaną serię gry – będzie mógł użyć jednej karty. Albo uda mu się zapłacić całość rachunku, albo chociaż obniży sobie cenę co też jest świetne.

Facet na zakupach

Przy karcie zniżkowej obejmującej kilka sklepów spada ryzyko obdarowania nietrafionym pomysłem (Fot. Parker Burchfield)

Propozycja 5: Szklane, wiadomo!

Jeśli znacie ulubiony trunek kumpla, ojca lub brata, warto rozważyć kupienie mu butelki dobrego alkoholu. Dobrego – podkreślmy. Nie mówimy tu o whisky za 50 czy 100 zł, czy winie za 45! Jednak wybór świetnego „single malta” czy rzadkiego wina z pewnością ucieszy miłośnika takiego trunku.

Jeśli jednak zakup takiego alkoholu przekracza twoje możliwości finansowe, nic straconego. Dobry alkohol smakuje lepiej z odpowiedniego szkła. Zestaw choćby dwóch, ale naprawdę eleganckich szklanek do whisky, albo kieliszków do wina, może sprawić ogromną radość. Sam wiesz, że kawa i herbata smakuje lepiej, kiedy są odpowiednio podane. Tak samo jest z dobrymi alkoholami.

 

Autor jest felietonistą Sztos.pl, maniakiem technologii, butów i mobilnej fotografii. Stara się nigdy nie jeść na czczo. Jarka znajdziecie na Instagramie @dexterek