Górzyste, nieprzyjazne tereny Alp i Nowej Anglii, odludne pustynie Kenii czy wulkaniczne tereny Wysp Kanaryjskich – w tych miejscach Bear wystawi na próbę gwiazdy i celebrytów, którzy na co dzień żyją w zupełnie innej rzeczywistości, pełnej wygody i luksusów. Jednak w podróży z mistrzem survivalu nie mogą liczyć na taryfę ulgową.

Bear zabierze ich w dzikie, trudno dostępne miejsca i podda ciężkiej próbie. Od skoków spadochronowych po zjazdy na linie. W czasie trwającej 48 godzin przygody życia będą musieli zmierzyć się z najgłębiej skrywanymi lękami.

Co w odcinkach?

W pierwszym odcinku zobaczymy znakomitego tenisistę, Rogera Federera, w czasie trudnej wyprawy w szwajcarskie Alpy. Z kolei znany aktor Don Cheadle pod okiem Beara przemierzy Góry Białe w Nowej Anglii. Teren jest nierówny, bezludny i pełen niebezpiecznych rzek.

Wśród zaproszonych gwiazd pojawi się także aktor Joseph Gordon-Lewitt („Incepcja”, Mroczny rycerz powstaje”), który podejmie wyzwanie i spróbuje przemierzyć niegościnne pustynie na północy Kenii. Natomiast strome skały, wąwozy i wysokie góry to przeszkody, czekające na aktorkę Keri Russell („Zawód: Amerykanin”) na wulkanicznych terenach Wysp Kanaryjskich.

Aktor Scott Eastwood (tak, syn tego Eastwooda) spędzi z Bearem Gryllsem dwie doby na Półwyspie Bałkańskim. Stawi czoła zdradliwym jaskiniom, śmiertelnie niebezpiecznym stworzeniom i stromym klifom.

Niezdobyte ściany skalne i groźne zwierzęta to przeszkody, z którymi zmierzy się Uzo Aduba, gwiazda „Orange is the New Black”. Zapierająca dech w piersiach przygoda w hiszpańskich Pirenejach to dla niej obok zachwytu nad otaczającą przyrodą, bardzo niebezpieczne przedsięwzięcie.

Z kolei w ostatnich odcinkach Lena Headey, czyli Cersei Lannister z „Gry o tron”, wyruszy na ekspedycję przez wysokie klify i zimne wody Półwyspu Iberyjskiego, a tancerz Darek Hugh stawi czoła równie wymagającemu zadaniu w bułgarskich górach Riła.

Premiera „W dziczy z Bearem Gryllsem” już w sobotę, 8 grudnia, o godzinie 12:00 na Discovery Channel.