Otwarcie Galaxy’s Edge, dedykowanemu serii Star Wars zaplanowano na lato 2019 roku. Dokładna data nie jest jeszcze znana, jednak poznaliśmy już kilka atrakcji, które pojawią się w parku.

Pierwszą z nich będzie wizyta na najszybszym w galaktyce statku kosmicznym, którą znajdziemy pod hasłem „Millenium Falcon: Smugglers Run”. W teorii ma to być wyprawa kosmicznym statkiem, której forma nie jest jeszcze w pełni znana.

Kolejną rozrywką wprost z odległej galaktyki będzie „Star Wars: Rise of the Resistance”, podczas której staniemy do galaktycznej bitwy przeciwko pierwszemu zakonowi. Według oficjalnych informacji to również wiązać się będzie ze statkiem kosmicznym. Tym razem mowa o Gwiezdnym Niszczycielu, na którego pokład zaproszeni zostaną uczestnicy bitwy.

Park tematyczny Gwiezdnych wojen pojawi się na razie w Stanach Zjednoczonych. Pierwszy do użytku oddany zostanie park przy Disneylandzie w Kalifornii. Ten swoje otworzy się już latem 2019. Tymczasem jesienią na międzygalaktyczną przygodę zaprosić ma również park w Walt Disney World na Florydzie.