W 38 sekundowym spocie przygotowanym przez PETA (międzynarodową organizację walczącą na rzecz etycznego traktowania zwierząt) mamy dwie równoległe historie łóżkowe. Pierwsza z nich przedstawia mężczyznę- mięsożercę, druga weganina.

Jak łatwo się domyślić, podczas gdy łóżkowe igraszki weganina zdają się nie mieć końca, jego mięsożerny odpowiednik nie radzi sobie w sypialni.

Spot jest szeroko komentowany w internecie, tymczasem teza postawiona w spocie oparta jest na badaniach naukowych.

PETA chce w ten sposób przekonać ludzi do przejścia na weganizm. Przy okazji jednak porusza problem naszego zdrowia. Okazuje się bowiem, że ponad połowa mężczyzn w wieku od 40 do 70 lat ma problemu z potencją i seksem. A jednym z powodów takiego stanu rzeczy może być cholesterol zawarty w mięsie, jajkach i produktach mlecznych, który spowalnia przepływ krwi do wszystkich narządów ciała.

Niedawno na łamach The American Journal of Clinical Nutrition pojawiło się również badanie, które sugeruje również, że mężczyźni utrzymujący dietę bogatą we flawonoidy, znajdujące się w owocach takich jak truskawki, jagody i jabłka, mogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia zaburzeń wzwodu o ponad 20 procent.
Oczywiście nikogo do niczego nie namawiamy, bo sami hołdujemy dobrze przyrządzonym stekom czy skrzydełkom kurczaka, ale pewne decyzje żywieniowe warto podejmować świadomie.