Przede wszystkim, absolutnie nie należy negować spania w piżamie lub innym stroju – każdy ma swoje przyzwyczajenia, które dają mu poczucie komfortu. Co więcej do tej pory nie pojawiły się żadne pełne badania dotyczące korzyści spania całkowicie nago. Mimo to wśród lekarzy pojawiają się głosy, że taka forma może być zdrowsza. Warto więc może choć spróbować położyć się do snu całkowicie nago. Oto kilka powodów za takim rozwiązaniem.

1. Twoja jakość snu ulegnie poprawie

Zdaniem dr Rajkumara Dasgupty, eksperta ds. snu i asystent profesora medycyny klinicznej w Keck School of Medicine na University of Southern California, zbyt bogata warstwa wierzchnia w czasie snu utrudnia odpowiednią regulację temperatury ciała. Gdy kładziemy się spać nasze ciało obniża temperaturę. I piżama, podobnie jak ćwiczenia fizyczne czy gorący prysznic, mogą w tym przeszkadzać. Dlatego gdy śpimy nago procesów utrzymania ciepłoty ciała w naszym organizmie nic nie ogranicza. To wiąże się z tym, że unikamy wielokrotnych pobudek, które wyrywają nas ze snu. Dzięki temu jest on lepszy, efektywniejszy i głębszy.

2. Śpiąc nago unikasz przybierania na wadze

Nawiązując do punktu pierwszego – w czasie tzw. głębokiej fazy snu w organizmie ludzkim pojawia się hormon zwany leptyną – inaczej hormon sytości. To dzięki niemu nie odczuwamy łaknienia. Tymczasem gdy we śnie nasza temperatura się podnosi, wytwarzany jest hormon mający działanie przeciwne – grelina, która wywołuje uczucie głodu.

3. Twoje życie seksualne będzie lepsze

Nie ma żadnych naukowych danych popierających tę tezę, jednak jakiś czas temu przeprowadzono wśród Brytyjczyków specjalną ankietę. Pytano w niej o życie seksualne i spanie nago. Okazuje się, że aż 1000 ankietowanych odpowiedziała, że śpiąc nago są szczęśliwsi w swoich związkach.

4. Jakość Twojego nasienia ulegnie poprawie

Zdaniem dr Dasgupty dość częstym błędem popełnianym przez mężczyzn, jest zakładanie do snu zbyt obcisłych bokserek lub zbyt grubej odzieży. To może podnieść temperaturę jąder uszkadzając produkcję spermy. Według badań aż 25 proc. mężczyzn śpiących nago miało lepsze nasienie niż ich koledzy, którzy do snu zakładali obcisłe bokserki.

5. Spanie nago jest wygodniejsze

Kwestia wygody jest tutaj również istotna. Śpiąc nago nie musimy kupować piżam, nie musimy ich zakładać i ściągać, i wreszcie nie trzeba ich również prać i prasować. A to są dość istotne plusy. Przynajmniej naszym zdaniem.