Co tu dużo mówić – ciężko o lepsze zajęcie, za które dostajemy sowite wynagrodzenie. Wybrany kandydat wsiądzie na jeden z luksusowych statków linii Royal Carribbean i wyruszy w rejs dookoła świata. Jego zadaniem będzie szukanie najbardziej niezwykłych atrakcji dla klientów firmy i dzielenie się swoimi przeżyciami w mediach społecznościowych. Nie brzmi to na szczególnie ciężką pracę.

Czyli pracownik będzie odkrywać poszukiwać oryginalnych atrakcji w takich miejscach, jak Osaka w Japonii, norweskie fiordy, amerykański stan Alaska czy Wyspy Kanaryjskie. Praca będzie trwała od maja do sierpnia 2019 roku. Za te 4 miesiące pracy wybrany kandydat dostanie 104 tysiące funtów, czyli z obecnym kursem ponad 500 tys. zł.

Aplikować o pracę można do końca lutego. Należy opublikować swoje ulubione zdjęcie i film z podróży na Instagramie, Instastories oraz IGTV, przy okazji używając tagów #ShoreExplorer i @RoyalCarribbeanUK. Rzecz jasna trzeba mieć też ważny paszport. Zwycięzca zostanie wyłoniony do 15 kwietnia.

Niestety mamy złą wiadomość. Szansę na zdobycie tej pracy marzeń mają jedynie obywatele Wielkiej Brytanii którzy ukończyli 21. rok życia. Jest to wielka niesprawiedliwość, ale tak to chyba jest z tego typu aktywnościami – dla wielu pozostają w sferze marzeń.

„Piłkarska niania”

Przypomnijmy, że jakiś czas temu pisaliśmy o innej pracy marzeń. Na jednym z brytyjskich portali z opiekunkami do dzieci pojawiło się nietypowe ogłoszenie o pracę. Otóż rodzice poszukują opiekuna/opiekunki dla swoich dwóch synów w wieku 8 i 10 lat. Proponują proponuję 75 tysięcy funtów (ok. 365 tys. złotych) rocznie dla osoby, która zaopiekuję się dzieciakami i nauczy ich grać w piłkę. Dlatego od kandydatów oczekuje się piłkarskiej bądź trenerskiej przeszłości. W zakres obowiązków przyszłego trenera chłopaków wchodzą treningi trzy razy w tygodniu i sześciotygodniowy obóz sportowy w czasie wakacji.