Red Bull Illume jest jednym z największych i najbardziej prestiżowych konkursów fotografii skupiającym się wokół zdjęć sportowych i przygodowych.

Tegoroczna odsłona Red Bull Illume obejmuje 11 kategorii, w których każdy miłośnik fotografii może zgłosić swoje zdjęcia.

Na szczególną uwagę zasługują cztery, całkowicie nowe: „Best of Instagram by SanDisk”, „Moving Images”, „Raw” oraz „Emerging”.

W związku z innowacjami pojawiły się także dwa terminy aplikowania. Pierwszy z nich rozpoczął się 1 lutego i potrwa do 14 czerwca. Dedykowany jest on właśnie kategorii „Best of Instagram by SanDisk”. Z kolei drugi termin, obejmujący wszystkie pozostałe kategorie, rozpocznie się 1 maja i potrwa do 31 lipca.

Zwycięzca Red Bull Illume 2016_fot.Lorenz_Holder_zwyciezca_Red Bull Content Pool

Najlepsze zdjęcia na Instagramie

Prace do kategorii instagramowej zgłaszać można poprzez dodanie odpowiedniego hashtagu pod zdjęciem opublikowanym w tym serwisie. Wystarczy w opisie opublikowanej fotografii dodać #rbi19submission oraz oznaczyć profil @redbullillume. Co ważne, w tej kategorii wybranych zostanie aż pięciu zwycięzców – jeden z każdego miesiąca aplikacyjnego.

Red Bull Illume 2016_fot. Daniel Vojtěch_kat_Sequence_Red Bull Content Pool

Szczegóły odnośnie aplikacji do pozostałych kategorii ogłoszone zostaną wraz z uruchomieniem zgłoszeń do nich. Faza aplikacji rozpoczyna się 1 maja i potrwa do 31 lipca. Po jej zamknięciu, jury składające się z 50 światowej sławy fotografów dokona wyboru najlepszych prac. Ich zadaniem będzie wybranie 55 finalistów, z których wyłonieni zostaną autorzy najlepszych zdjęć w każdej z kategorii oraz jeden główny zwycięzca. Wszystkich poznamy w listopadzie, podczas oficjalnej ceremonii wręczenia nagród, której dokładny czas i miejsce są jeszcze tajemnicą.

Red Bull Illume 2016_fot.Lorenz Holder_kat_Playground_Red Bull Content Pool

Po wyłonieniu mistrzów Red Bull Illume 2019 odbędzie się światowe tournée podczas którego, na specjalnej serii wystaw, zaprezentowane zostaną wszystkie finałowe fotografie.

Kategorie konkursu Red Bull Illume 2019

Przyjmowanie zgłoszeń od 1 lutego do 14 czerwca:
Best of Instagram by SanDisk

Przyjmowanie zgłoszeń od 1 maja do 31 lipca:
Creative by Skylum
Emerging
Energy
Innovation by Sony
Lifestyle
Masterpiece
Moving Images
Playground
Raw
Wings