Podczas pięciu odcinków zobaczymy jak zespół odkrywa najlepsze supersamochody Ferrari i Porsche, będące alternatywą dla tradycyjnych rodzinnych pojazdów typu kombi, ściga się na szczyt góry parą najmniejszych samochodów z napędem 4×4 w Wielkiej Brytanii, ryzykuje życiem i zdrowiem w morskiej i lądowej podróży tuk-tukiem przez Sri Lankę.

Panowie przekonają się też, jak przerażające potrafi być Porsche 911 GT2RS przy pomocy ultranowoczesnego gadżetu „Fearometer 3000” oraz sprawdzą, czy można kupić i ścigać się używanymi luksusowymi samochodami o cenie niższej niż koszt Dacii Sandero.

Nowa seria, filmowana w takich miejscach jak Norwegia, Sri Lanka czy Hiszpania, tradycyjnie oferuje całe spektrum znaków rozpoznawczych marki Top Gear, takich jak kapitalne zdjęcia, najnowocześniejsze supersamochody oraz gwiazdy goszczące na trasach „Top Gear Reasonably Fast Car”.

Premiera 26. serii „Top Gear” odbędzie się 17 lutego o godz. 22:00 na BBC Brit.

Jeremy Clarkson

Warto wspomnieć przy okazji „Top Geara”, że Jeremy Clarkson, były prowadzący tego programu, bryluje ostatnio w roli gospodarza brytyjskiej wersji teleturnieju „Milionerzy”. Odcinki można oglądać również na kanale BBC Brit. Pierwszy wyemitowano w 25 stycznia o godz. 22:30. Każdy, kto lubi poczucie humoru Clarksona powinien rzucić okiem na nowych „Milionerów”.