29-letnia Agnieszka Radwańska już dwa tygodnie temu wspominała, że w listopadzie zamierza podjąć decyzję, czy będzie dalej kontynuowała swoją karierę sportową. W środę 14 listopada podzieliła się decyzją w tej sprawie na swoim Facebooku:

„Pragnę podzielić się z Wami jedną z moich najważniejszych życiowych decyzji. W dniu dzisiejszym, po 13 latach zawodowego grania, kończę swoją przygodę z zawodowym tenisem. Nie jest mi z tym łatwo. W głowie jeszcze tyle wspomnień, emocji zwycięstw tych dwudziestu zdobytych turniejów i tych blisko sześciuset wygranych meczów. Niestety nie mogłam już trenować jak dawniej, a organizm i tak coraz częściej odmawiał posłuszeństwa. W trosce o swoje zdrowie, z pełną świadomością obciążenia, jakie niesie rywalizacja na tak wysokim poziomie, nie jestem już w stanie zmobilizować swojego organizmu do jeszcze większej eksploatacji” – czytamy na jej koncie.

Jak pisze dalej, nie oznacza to, że całkowicie pożegna się ze sportem. „Odkładam rakietę i żegnam się z tourem, ale nie z tenisem. Tenis jest i zawsze będzie pełnił w moim życiu wyjątkową rolę. Czas na nowe wyzwania, nowe pomysły, mam nadzieję równie ekscytujące jak te na korcie” – dodaje.

My Dear Friends, I’d like to share with you one of the most important decisions of my life. Today, after 13 years of…

Opublikowany przez Agnieszka Radwanska Środa, 14 listopada 2018

Bogata kariera

Przypomnijmy, że polska tenisistka zarobiła na kortach ponad 27 mln dolarów, co daje jej 6. miejsce w rankingu wszech czasów. Przez wiele lat grała równo, czego efektem było 20 tytułów. Była finalistką Wimbledonu w 2012 roku. Jednak w 2017 roku zaczęły się problemy Radwańskiej ze stopą. Wypadła z top 20, ale fani mieli nadzieję, że to tylko okres przejściowy. Niestety okazało się, że sytuacja jest wyjątkowa poważna. Miejmy nadzieję, że uda się ją szczęśliwie rozwiązać i Radwańska powróci jeszcze na korty.