„We wtorek 18 grudnia doszło do spotkania przedstawicieli Towarzystwa Sportowego „Wisła” Kraków z luksembursko-brytyjskim konsorcjum funduszy inwestycyjnych, podczas którego podpisano warunkową umowę sprzedaży 100 procent akcji Wisły Kraków SA. Szczegóły umowy są objęte ścisłą klauzulą poufności. Uprawomocnienie umowy nastąpi w najbliższych dniach” – możemy przeczytać w komunikacie TS Wisła.

Można powiedzieć, że w końcu doczekaliśmy się szczęśliwego finału dla klubu, który ma olbrzymie długi. Już od dobrych kilku dni mówiło się o znalezieniu inwestorów przez Białą Gwiazdę. Były m.in. plotki o inwestycji ze strony firmy AON, ale te okazały się nieprawdą. W akcję ratowania klubu zaangażowani byli też lokalni biznesmeni, ale oni również odpadli.

Nowych właścicieli czeka naprawianie szkód po poprzednikach. Jak pisze onet.pl, już w grudniu będą musieli wysupłać ponad 12 milionów złotych. W środowisku rzekomo pojawia się sporo obaw na temat nowych inwestorów, stąd już na starcie okaże się, czy są poważnymi przedsiębiorcami. W szczególności piłkarze liczą na poprawę sytuacji, bowiem od kilku miesięcy nie otrzymali wypłat.