Można śmiało stwierdzić, że 29-letni Tomasz Ćwiąkała był jedną z twarzy projektu Eleven, działającego w Polsce od 2015 roku. Jednak przyszedł czas na zmiany. O przeprowadzce do nc+ najprawdopodobniej nie przesądziły względy finansowe.

Być może decyzję o przenosinach mógł spowodować fakt, że od następnego sezonu jego była stacja będzie dzieliła się transmisjami z meczów La Liga właśnie z Canal+. Obie platformy pokażą na żywo po pięć spotkań. Nadawcy będą dzielić się meczami korzystając naprzemiennie z prawa pierwszego wyboru. To jednak nc+ będzie jedyną platformą satelitarną umożliwiającą zobaczenie wszystkich meczów LaLiga Santander w najbliższych trzech sezonach.

Jak doskonale wiadomo, komentator specjalizował się przede wszystkim w meczach ligi hiszpańskiej, stąd jest więcej niż prawdopodobne, że tak będą wyglądały jego obowiązki w nc+. Oprócz tego, stacja posiada prawa do Lotto Ekstraklasy, Premier League czy Pucharu Króla. Z kolei w Eleven Sports kibice mogą oglądać także mecze Serie A, Ligue 1, Bundesligi.

Ćwiąkała dołącza więc do znakomitego zespołu, w którym znajdują się między innymi Andrzej Twarowski, Rafał Wolski, Przemysław Pełka, Krzysztof Marciniak, Piotr Laboga czy Żelisław Żyżyński. Swoją współpracę z nc+ rozpocznie pierwszego stycznia 2019 roku.

Warto przypomnieć, że dziennikarz w latach 2010-2016 współpracował z portalem Weszło. W swojej bogatej już karierze komentował m.in. Euro 2016, Mistrzostwa Świata 2014, Euro 2012 oraz finały Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Mówi biegle w języku angielskim, hiszpańskim i portugalskim. Zna również w sposób komunikatywny język włoski.