Wszyscy doskonale wiedzą, jak wielkie znaczenie ma strzelenie gola na wyjeździe w Lidze Mistrzów i Lidze Europy. Im więcej dana drużyna trafi, tym większe kłopoty rywala w meczu rewanżowym. Zasada z podwójnym znaczeniem gola funkcjonuje od 1965 roku. Jej głównym założeniem jest zmniejszenie liczby dogrywek i serii rzutów karnych.

„Decyzji jeszcze nie podejmą ale tendencja jest ponoć dość klarowna. Jestem zdecydowanie za” – napisał na Twitterze Tomasz Urban, dziennikarz Eleven Sports.

Gdyby UEFA faktycznie zmieniła przepisy, to sporo by się zmieniło. Powiedzmy, że Liverpool wygrał na wyjeździe 3:2 z Bayernem Monachium, ale u siebie przegrał 0:1. W takiej sytuacji do wyłonienia zwycięzcy dwumeczu byłaby potrzebna dogrywka. Ta zmiana mogłaby wbrew pozorom przysłużyć się samemu widowisku, bowiem drużyny być może skupiałyby się na strzelaniu goli. Granie na dogrywki i karne są dość zdradliwą taktyką.

Pary 1/8 finału Ligi Mistrzów

Przypomnijmy, że Liga Mistrzów wraca 12 i 13 lutego. Tutaj rzecz jasna nic się nie zmienia – ten kto strzeli gola na wyjeździe, będzie miał większe szanse na przejście dalej. Wszystkie pary wyglądają następująco: