IWC Top Gun to zegarek, do stworzenia którego inspiracją była specjalna jednostka szkoleniowa marynarki wojennej – Strike Fighter Tactics. Ta sama, która była pierwowzorem przedstawionej w filmie „Top Gun”. Ten model zegarka, co prawda obecny jest na rynku od 2007 roku, jednak teraz IWC pokazało jego nową, ulepszoną wersję.

IWC Top Gun zbudowany jest ze specjalnego materiału o nazwie Ceratanium. Jest to czarny kompozyt z tytanu i ceramiki, który zastrzeżony został przez IWC. Dzięki temu tylko ta marka może się nim posługiwać.

Materiał jest całkowicie czarny. Jest też lżejszy i twardszy od stali. Dodatkowym plusem jest to, że zegarek ma być w stanie wytrzymać ekstremalne przeciążenia G. Koperta zegarka ma średnicę 44 milimetry. W jego sercu znajduje się automatyczny ruch IWC 79230 z chronografem podzielonym na kilka sekund.

fot. IWC

Cena nowej wersji czasomierza nie jest jeszcze znana. Jednak jego poprzednik wyceniany był na ok 10 tys. funtów, czyli niespełna 50 tys, złotych, Zegarek swoją oficjalną premierę będzie miał podczas targów zegarmistrzowskich SIHH w Szwajcarii.