Firma Z-Coil postanowiła stworzyć buty, które będą chroniły naszą stopę przed zmęczeniem, będą wygodne i funkcjonalne. I mimo że te altruistyczne pobudki warte są docenienia, to wygląd buta z zamontowaną na pięcie sprężyną może nieco zaskakiwać.

Producent specjalizuje się właśnie w takich rozwiązaniach. Co więcej, wprowadza je w najróżniejszych modelach butów. Od ciężkich traperów po….sandały.

Model, który prezentuje nazywa się Freedom Classic i kosztuje 259 dolarów. Występuje w kilku wariantach kolorystycznych: białym, czarnym i biało-niebieskim.
Rozwiązanie, jakie oferuje firma ma niwelować uczucie zmęczenia nóg oraz działać jak amortyzator. Biorąc pod uwagę obecny trend na wątpliwej urody sneakersy, jest szansa, że Z-Coil Freedom Classic na dobre zadomowią się na stopach.

fot. Z-Coil

Jak dotąd jednak dostępne są w sklepach stacjonarnych w całych Stanach Zjednoczonych, Australii i w Wielkiej Brytanii w jedynym sklepie w Londynie. Jednak można zamówić je przez internet, ale generuje to dodatkowy koszt 50 dolarów.