Najnowsza kolekcja zegarków Werenbach nosi nazwę „Race To Space” i mówi sporo o zegarkach, które się w niej znajdują.

Tworzywem do ich powstania były bowiem różne elementy rosyjskich rakiet kosmicznych Sojuz, które wykorzystywane były w historycznych lotach kosmicznych do transportowania m.in. astronautów na międzynarodową stację kosmiczną.

Do produkcji kopert zegarków wykorzystano owiewki lub stożki nosowe dwóch rakiet Sojuz. Z kolei tarcze czasomierzy zawierają fragmenty wierzchołka rakiet. A ze względu na to, że kolekcja nawiązuje również do kosmicznego wyścigu mocarstw, a rakiety wykorzystywano w międzynarodowych misjach, kolorystyka zegarków nawiązuje do trzech państw: Rosji, USA i Niemiec. Akcenty kolorystyczne nawiązujące do tych krajów są dostrzegalne głównie na paskach, ale również na kopertach mogą pojawić się odpowiednie barwy.

fot. Warenbach

Zegarki w trzech wariantach dostępne są również w limitowanej licznie sztuk. Zegarek odwołujący się do Rosji – RUS1 wykonany z fragmentów rakiety Sojuz MS-04, dostępny jest w liczbie 99 sztuk.

fot. Warenbach

Tymczasem USA2, który także powstał z Sojuz MS-04, oraz niemiecki GER5 (wykonany z SOJUZ MS-09) dostępne są w liczbie 199 sztuk. Średnica koperty wszystkich modeli wynosi 42 mm.

fot. Warenbach

Cena zaczyna się od 446 dolarów, czyli ok. 1700 złotych.