Pornhub ma to do siebie, że lubi obserwować i kompilować. Robi to już od 2014 roku, dając nam za każdym razem nader intrygujące źródło informacji na temat tego, czego ludzie szukają na jego stronie. Szczególnie ciekawe jest to pod kątem użytkowniczek. W przypadku płci pięknej od samego początku dominuje jedna kategoria – „lesbijki”. W 2018 roku nic pod tym względem nie uległo zmianie.

W zestawieniu najczęściej wyszukiwanych i najczęściej wyświetlanych przez kobiety haseł „lesbijki” bez problemu wyprzedzają „Japonki”. W pierwszej czternastce mamy jeszcze dwa inne hasła z tego rejonu: „lesbijski trójkąt” oraz „lesbian scissoring”. Oprócz tego są jeszcze m.in. trójkąciki, gangbang, mamuśki i podwójna penetracja. Jak widać nie jest to tylko domena mężczyzn. Ba, filmy w tych kategoriach są oglądane średnio dwa razy dłużej przez kobiety niż przez panów.

Warto zwrócić uwagę, że na trzecim miejscu u pań jest „hentai”. Z kolei u mężczyzn Japonki są najwyżej, zaś na drugim i trzecim mamy odpowiednio milfy i hentai. Takich zbieżności między obiema płciami jest zresztą znacznie więcej.

Fot. Pornhub

Dlaczego kobiety oglądają inne kobiety?

Erotyczne fantazje kobiet nie zmieniają się odkąd Pornhub zaczął prowadzić statystyki. Skąd takie zainteresowanie lesbijkami? Wytłumaczenie podała psycholog Laurie Betito.

„Lesbijskie porno pozwala kobietom przyjrzeć się czynnościom, które lubią doświadczać. Stąd np. hasło „pussy licking” jest tak popularne” – powiedziała.

Co więcej, analiza preferencji kobiet na Pornhubie wykazuje, że kobiety są dość wyraźnie zainteresowane też oglądaniem filmików z wątkiem romantycznym.

„Kobiety bardzo często poszukują w tych filmach różnych scenariuszy. Szczególnie cenią produkcje, w których to facet przejmuje całą kontrolę. To interesujące, bowiem w rzeczywistości to partnerki są silniejsze od swoich partnerów i w pełni kontrolują swoją seksualność” – wyjawiła Betito. Ot, taka przyjemna inwersja.