Na pomysł sprawdzenia powiązania między sypialnią, a ostrą kuchnią, wpadła firma El Yucateco, produkująca ostre sosy. Przygotowano więc specjalną ankietę, w której 2 tysiące osób odpowiedziało na pytania związane z ich kulinarnymi upodobaniami oraz tym, jak wygląda ich codzienne życie. Wśród pytań pojawiły się także te dotyczące życia seksualnego.

Okazało się, że ankietowani, którzy deklarowali zamiłowanie do ostrych potraw, wskazywali również, że częściej uprawiają seks. Według przeprowadzonej ankiety wielbiciele pikanterii chodzą „do łóżka” średnio 5,3 razy w miesiącu. Z kolei zadeklarowani przeciwnicy ostrego jedzenia zaledwie 3,2 raza.

A to nie wszystkie różnice, jakie pojawiły się pomiędzy fanami ostrych papryczek a ich przeciwnikami. Otóż osoby, które nie lubią ostrego jedzenia żyją po prostu spokojniej. Miłośnicy pikantnego jedzenia sześciokrotnie częściej wskazywali, że skakali na bungee. Dodatkowo lubią szalone kolejki górskie, poszukują przygód i są bardziej towarzyscy i nastawieni na cele.