1 stycznia sonda przeleciała obok asteroidy Ultima Thule, odległej od Ziemi o 6,5 mld km i znajdującej się w tzw. pasie Kuipera. Pas ten składa się z ogromnej liczby różnej wielkości odłamków skalnych i lodowych a także planetoid, pochodzących z okresu formowania się Układu Słonecznego ok. 4,6 mld lat temu.

Ultima Thule ma 16 kilometrów szerokości i 33 kilometry długości. Jest układem podwójnym. Większy z nich nazwano „Ultima” a mniejszy „Thule”. Specyficzny kształt planetoidy, będący efektem połączenia dwóch okrągławych obiektów w najwcześniejszym okresie powstawania Układu Słonecznego, słusznie skojarzył się naukowcom z bałwanem.

Sonda wykonała pierwsze wyraźne zdjęcie Ultima Thule z odległości ok 3500 km od jego powierzchni, z rezolucją 140 metrów na 1 piksel. Światło słoneczne, które dociera do tego obiektu jest 1600 razy słabsze niż na Ziemi. Planetoida ma czerwonawą barwę. Jej oficjalna nazwa brzmi (486958) 2014 MU69. Odkryto ją w czerwcu 2014 roku.

Przesłanie wszystkich danych uzyskanych przez New Horizons potrwa ok. 20 miesięcy. Z czasem otrzymamy też lepszej jakości zdjęcia Ultima Thule. Celem misji New Horizons jest zbadanie Plutona, jego księżyca oraz przynajmniej jednego obiektu znajdującego się w Pasie Kuipera. Sondę wystrzelono w kosmos 19 stycznia 2006 roku.