Wszystkie trzy firmy (NASA, Space X, Boeing) zaangażowane są we wspólny projekt, którego finałem ma być wysłanie ludzkiej misji na Marsa.

W związku z powagą sytuacji oraz zachowaniem szefa Space X w programie radiowym Joe Rogana, NASA postanowiło sprawdzić jak wygląda kwestia bezpieczeństwa w tych firmach.

Elon Musk palił trawę w programie na radiowym

Przypomnijmy, że podczas występu w podcaście „Joe Rogan Experience‟ Elon Musk palił trawę oraz pił whisky. To właśnie to zachowanie nie spodobało się przedstawicielom NASA, którzy w rozmowie z Washington Post stwierdzili: „kultura i przywództwo zaczynają się od góry‟. Dlatego na przyszły rok zaplanowali szeroko zakrojony audyt zarówno w Boeingu jak i Space X.

Przy okazji NASA podkreśla w specjalnym oświadczeniu, że ma zaufanie do swoich wspólników, ale ważne jest aby społeczeństwo miało zaufanie do NASA i żeby ludzie mieli pewność, że astronauci wysłani w kosmos będą bezpieczni.

Na zapowiedź kontroli odpowiedziało Space X i Boeing. Obie firmy zapewniają, że załogowa misja na Marsa jest ich priorytetem i dołożą wszelkich starań aby wszystko odbyło się bezpiecznie.