W badaniu naukowców z Queensland University of Technology przeanalizowano blisko 3000 heteroseksualnych mężczyzn i 1480 heteroseksualnych kobiet. Okazało się, że częściej uprawiali seks ci panowie, którzy byli bardziej ekstrawertyczni, stabilni emocjonalnie i sumienni.

„Kobiety chcą czuć się bezpiecznie i być pewne, że będą otaczane czułą opieką” – powiedziała terapeutka Bianca Rodriguez w rozmowie z „The New York Post”. „Kobiety są bardziej wymagające w kwestiach seksu, stąd szukają mężczyzn ze stabilną osobowością” – dodała.

Wyniki znacznie różniły się jednak w przypadku kobiet. Tutaj okazało się, że częściej uprawiały seks te panie, które były po prostu bardziej przychylnie nastawione. Z kolei bycie miłą sprawiało, że miały więcej dzieci.

„Nasze odkrycia sugerują, że większa różnorodność cech osobowości u mężczyzn i ich poszczególne kombinacje mogą zapewniać przewagę, jeśli chodzi o seks i reprodukcję. Wydaje się jednak, że nie ma to miejsca w przypadku kobiet” – powiedział Stephen Whyte z Queensland University of Technology.