Od samego początku powstania projektu tuneli „Loop System”, Elon Musk mówi o zrewolucjonizowaniu transportu miejskiego. Docelowo powstać ma sieć specjalnych tuneli podziemnych, w których auta poruszać się będą na specjalnych elementach, co ma umożliwić jazdę z prędkością nawet do 250 kilometrów na godzinę.

W połowie minionego tygodnia, 19 grudnia, otwarto pierwszy odcinek tunelu, który liczy 1,83 kilometra.

Inwestycja kosztowała 10 milionów dolarów. Podczas oficjalnego otwarcia zgromadzeni goście mogli obserwować pierwszy przejazd tunelem w wykonaniu Tesli. Wtedy auto osiągnęło prędkość ok 56 kilometrów na godzinę. W podobnym tempie odbył się także przejazd, w którym uczestniczyli Elon Musk i Gayle King, dziennikarka amerykańskiej stacji CBS.

Na udostępnionym w internecie wideo z przejazdu dziennikarka stwierdziła, że tunel jest klaustrofobiczny i czuje się nieco zaniepokojona.
Z kolei sam Elon Musk cały czas utrzymuje, że tunel jest jeszcze na etapie wprowadzania poprawek. Gdy wszystkie prace obejmujące udoskonalenie tunelu dobiegną końca, samochody jadące wewnątrz będą mogły rozwinąć prędkość do 250 kilometrów na godzinę.