Przecież facet jest twardy i nie choruje, a już z pewnością nie młody i nie na nowotwory. Czy wiesz, że rak jąder dopada nas najczęściej pomiędzy 14 a 34 rokiem życia, a rak prostaty to nie choroba emerytów i potrafi nas zaatakować już po 45 roku życia? Dzięki Panasonic i jego włączeniu się w akcję Movember Polska możesz w prosty sposób pomóc rozpropagować idę męskich badań i sfinansować działania fundacji! Pokaż, że masz jaja (zdrowe!) i włącz się do projektu!

Movember Polska, którą w naszym kraju organizuje Fundacja „Kapitan Światełko”, to dziesiątki warsztatów dla mężczyzn, które uczą nas samobadania jąder, to setki godzin wykładów i rozmów o profilaktyce męskich nowotworów, to także bezpłatne badania USG. Tylko w 2016 roku skorzystało z nich 3500 facetów takich jak ty, a u 16 z nich wykryto nowotwory. Wszyscy żyją i cieszą się zdrowiem, bo w porę wykryto raka. Taka działalność jednak kosztuje, a finansowana jest tylko ze środków darczyńców. Dzięki Panasonic możesz w prosty sposób dołączyć się do akcji i wesprzeć nasze męskie zdrowie. Szczegóły akcji opisane są tutaj.

Fot. Panasonic

Symbol kampanii – zapuść wąsa, a Panasonic wpłaci kasę! 

Od lat symbolem kampanii Movember są wąsy. Listopad to miesiąc, w którym zapuszczając wąsa pokazujesz swojemu otoczeniu, że wspierasz akcję. No bo skoro go nigdy nie nosiłeś, to z pewnością wszyscy zapytają się skąd ta zmiana. Panasonic doceni twojego wąsa finansowo. Zróbcie jego zdjęcie, wrzućcie na swojego Instagrama lub Facebooka z hasztagami #MovemberIsNow, #GroomingIsCaring oraz #PanasonicIsNow, a Panasonic za każde takie zdjęcie wpłaci na rzecz fundacji 1 zł. Mało? No to zasypmy ich zdjęciami! Nie zapomnij tylko powiedzieć kumplom, że ich wąsiki mogą komuś uratować życie. Przebieg akcji można śledzić na profilach Panasonica na Instagramie i Facebooku. Co ważne, firma nie tylko wpłaci za każe wasze zdjęcie 1 zł, ale spośród wszystkich zgłoszeń wybierze 5 z nich, które nagrodzi fantastycznymi golarkami! 

Zgól wąsa golarką albo trymerem Panasonic, a kasa popłynie szerszym strumieniem

Jeśli nie zamierzasz zapuszczać wąsika, albo chcesz go już zgolić to masz kolejną szansę na wsparcie akcji Movmeber. Wystarczy kupić jedną z golarek albo trymerów Panasonic. Ty zyskasz świetny sprzęt do męskiej stylizacji zarostu, a fundacja otrzyma od Panasonic Polska 20 zł za każdy kupiony egzemplarz. Masz już golarkę/trymer? No to może czas na zmianę i przesiadkę na zaawansowany sprzęt, który znajdziecie u niejednego barbera. Pamiętajcie też, że za chwilę święta, a taki prezent ucieszy każdego faceta. Co zrobić, aby wesprzeć akcję Movember w ten sposób? W sklepach stacjonarnych lub internetowych Mediaexpert, Avans.pl, Electro.pl, Komputronik, MaxElektro.pl wybierzcie jeden z poniższych modeli: Panasonic ES-RT37 (golarka), Panasonic ES-R57 (golarka), Panasonic ER-GC71 (trymer), Panasonic ERGB86/96 (trymer), Panasonic ES-LV6N-S803 (golarka) lub Panasonic ER-GC51-K503 (trymer). I uwaga! To nie są najdroższe sprzęty świata – Panasonic podszedł bardzo uczciwie do akcji i 20 zł wpłaci nawet od modelu, który wyceniony jest na zaledwie 149 zł. 

Fot. Panasonic

Nie wrzucamy was na minę. Sprawdziliśmy ten sprzęt! 

Dwa miesiące temu na łamach Sztos.pl mieliście okazję przeczytać recenzję trymera Panasonic ER-GB96. Co o nim pisaliśmy? „Trymer Panasonica, dzięki możliwości ustawienia długości na 1 lub 2 mm, pozwala uzyskać także tak lubiany efekt dwudniowego zarostu. Wasze kobiety to pokochają, w wy każdego dnia możecie mieć idealnie przycięty zarost o takiej samej długości. Co ważne, urządzenie jest ciche, a baterię naładowałem raz, tuż po wyjęciu z pudełka. To jedno ładowanie wystarczyło na ponad miesiąc pracy.” Pełny tekst znajdziecie tutaj.

Teraz wpadła nam w ręce maszynka Panasonic ES-LV6N – to z dołączonej do niej korespondencji dowiedzieliśmy się o tym, że japońska firma wspiera akcję Movember. Legendarna japońska stal użyta w ostrzach tej golarki tnie zarost perfekcyjnie, nie pozostawiając nawet najmniejszego meszku na skórze. Po pierwsze system aż pięciu niezależnie osadzonych ostrzy to nie tylko dużo większa powierzchnia goląca i szybsze golenie, ale także możliwość dopasowania się do najmniejszej nierówności skóry. Po drugie konstrukcja głowicy golącej w układzie 3D. Ona wygina się w absolutnie każdą stronę i nawet całkowicie zaspani, bez lustra, w korku, w pociągu – ogolicie się perfekcyjnie. 

To co, zapuszczamy wąsy, wrzucamy fotki na Instagrama i Facebooka z hasztagiem #MovemberIsNow, #GroomingIsCaring oraz #PanasonicIsNow, a potem golimy się sprzętem Panasonic? Niech żaden facet w tym kraju nie będzie więcej ofiarą raka jąder albo prostaty!

Autor jest felietonistą Sztos.pl, maniakiem technologii, butów i mobilnej fotografii. Stara się nigdy nie jeść na czczo. Jarka znajdziecie na Instagramie @dexterek