Jak doskonale wiadomo, psy są dużo bardziej wrażliwe na hałas niż ludzie. Z tego powodu podczas Sylwestra wiele z nich wpada w panikę. Eksperci z Forda zaradzili temu specjalną budą, w której zastosowali technologię wykorzystaną w najnowszym modelu Forda Edge SUV. W chwili, gdy zamieszczone w niej mikrofony wyłapią zbyt głośne dźwięki z otoczenia, system audio zaczyna emitować przeciwną częstotliwość, tłumiącą hałas lub zmniejszającą go do poziomu przyswajalnego dla psa. Żeby wzmocnić efekt wyciszenia, w środku znalazła się nawet korkowa mata.

„Zastanawialiśmy się, w jaki sposób technologie, których używamy w naszych samochodach, mogą pomóc ludziom w innych sytuacjach” – powiedział Lyn West, dyrektor wykonawczy europejskiego oddziału Forda.„Zafundowanie psom i ich właścicielom bezstresowego sylwestra wydawało się idealnym zadaniem dla naszego systemu Active Noise Control” – dodał.

Oryginalny, kanciasty design i automatycznie przesuwane drzwi z pewnością sprawiają, że jest to jedna z najładniejszych psich bud. Niestety jest to na razie prototyp, stąd nie wiadomo, kiedy Ford mógłby ruszyć z oficjalną sprzedażą tego produktu. Pewnym jest, że w tym roku już jej nie kupimy. Mamy nadzieję, że nastąpi to jak najszybciej.